Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales probeert emoties uit te schakelen in finale tegen Oekraïne

Wales probeert emoties uit te schakelen in finale tegen Oekraïne

CARDIFF (ANP) - Wales hoopt zich zondag voor het eerst sinds 1958 te plaatsen voor het wereldkampioenschap voetbal. In de finale van de play-offs in Cardiff tegen Oekraïne proberen de spelers van bondscoach Rob Page hun emoties tijdelijk even uit te schakelen.

"We zijn ons terdege bewust van de situatie waarin Oekraïne zich momenteel bevindt en het moet ongelooflijk moeilijk zijn om in hun schoenen te staan", aldus Tottenham-verdediger Ben Davies. "We weten dat het een emotionele gebeurtenis zal zijn en veel mensen zullen goed nieuws willen voor Oekraïne, maar we moeten proberen ons te concentreren op 90 minuten voetbal."

Wales schakelde in de halve finales Oostenrijk uit. Oekraïne rekende woensdag af met Schotland. Wales spaarde eerder deze week, in de ontmoeting met Polen in de Nations League, de ervaren topspelers Gareth Bale en Aaron Ramsey. Voor het tweetal is dit in principe de laatste kans om een WK te halen.

Droom

"Dit is iets waar we al vijftig of zestig jaar wanhopig naar streven", aldus Davies. "Het is zo belangrijk voor ons. Het is een droom en we hebben onszelf in een situatie gebracht waarin we één wedstrijd verwijderd zijn van het WK. De focus voor ons zal puur daarop liggen."

Bij Oekraïne spelen, vanwege de oorlog, heel andere sentimenten een rol. Dat was woensdag in de halve finale tegen Schotland ook al het geval. "We speelden voor degenen die vechten in de loopgraven, die vechten met hun laatste druppel bloed. We speelden voor Oekraïners die elke dag lijden", aldus bondscoach Oleksandr Petrakov. "We zullen er ook tegen Wales alles aan doen om de Oekraïners trots te maken."

Overleven

Petrakov hoopt dat zijn spelers nog een keer zo diep kunnen gaan als tegen de Schotten. Zes spelers die in Glasgow aan de aftrap verschenen, staan onder contract bij een club uit Oekraïne en speelden al lange tijd geen wedstrijd meer.

"We begrijpen allemaal dat het in de wedstrijd tegen Wales niet langer over fysieke conditie of tactiek zal gaan, het zal een wedstrijd zijn om te overleven", zegt middenvelder Oleksandr Zintsjenko van Manchester City. "Iedereen zal tot het einde vechten en alles geven, want we spelen voor ons land."

Meer uit Voetbal

FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

24 minuten geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

1 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

14 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

14 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

17 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

17 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

18 uur geleden