Wales pakt punt tegen Verenigde Staten bij rentree op WK
DOHA (ANP) - Wales heeft een punt overgehouden aan zijn eerste optreden op het wereldkampioenschap voetbal sinds 1958. In Qatar speelde de formatie van bondscoach Rob Page in de groepsfase gelijk tegen de Verenigde Staten, 1-1. In deze groep won Engeland eerder op de dag met ruim verschil van Iran (6-2).
Timothy Weah, zoon van oud-topvoetballer George Weah, opende na ruim een half uur de score. De speler van Lille passeerde doelman Wayne Hennessey na een pass van Christian Pulisic. Daarvoor was alleen Josh Sargent een keer gevaarlijk geweest namens de Amerikanen, maar hij zag de keeper van Wales wel redden. Wales was in het eerste deel in het geheel niet dreigend.
Na de hervatting werd Wales dominanter, hoewel beoogd sterspeler Gareth Bale niet al te veel in het spel voor kwam. Ben Davies was in de 64e minuut met het hoofd dicht bij de gelijkmaker, maar doelman Matt Turner voorkwam een doelpunt. Amper een minuut later kopte Kieffer Moore, ingevallen voor Daniel James, net over.
Strafschop
Bale maakte wel gelijk. De absolute vedette van het elftal schoot in de 82e minuut raak uit een strafschop. De speler van Los Angeles FC had de penalty zelf afgedwongen, nadat hij onderuit was gehaald door Walker Zimmerman. Scheidsrechter Abdulrahman Al Jassim uit Qatar wees zonder aarzeling naar de stip.
Voormalig Ajacied Sergiño Dest stond in de Amerikaanse beginopstelling. Hij kreeg al na 11 minuten de gele kaart en werd een kwartier voor tijd vervangen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
7 uur geleden