Wales pakt punt tegen Verenigde Staten bij rentree op WK
DOHA (ANP) - Wales heeft een punt overgehouden aan zijn eerste optreden op het wereldkampioenschap voetbal sinds 1958. In Qatar speelde de formatie van bondscoach Rob Page in de groepsfase gelijk tegen de Verenigde Staten, 1-1. In deze groep won Engeland eerder op de dag met ruim verschil van Iran (6-2).
Timothy Weah, zoon van oud-topvoetballer George Weah, opende na ruim een half uur de score. De speler van Lille passeerde doelman Wayne Hennessey na een pass van Christian Pulisic. Daarvoor was alleen Josh Sargent een keer gevaarlijk geweest namens de Amerikanen, maar hij zag de keeper van Wales wel redden. Wales was in het eerste deel in het geheel niet dreigend.
Na de hervatting werd Wales dominanter, hoewel beoogd sterspeler Gareth Bale niet al te veel in het spel voor kwam. Ben Davies was in de 64e minuut met het hoofd dicht bij de gelijkmaker, maar doelman Matt Turner voorkwam een doelpunt. Amper een minuut later kopte Kieffer Moore, ingevallen voor Daniel James, net over.
Strafschop
Bale maakte wel gelijk. De absolute vedette van het elftal schoot in de 82e minuut raak uit een strafschop. De speler van Los Angeles FC had de penalty zelf afgedwongen, nadat hij onderuit was gehaald door Walker Zimmerman. Scheidsrechter Abdulrahman Al Jassim uit Qatar wees zonder aarzeling naar de stip.
Voormalig Ajacied Sergiño Dest stond in de Amerikaanse beginopstelling. Hij kreeg al na 11 minuten de gele kaart en werd een kwartier voor tijd vervangen.
Meer uit Voetbal
ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
21 uur geleden