Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde
ROME (ANP) - Met een veredeld tweede elftal heeft Italië ook de derde groepswedstrijd op de Europese titelstrijd voetbal gewonnen. In Rome moest Wales er aan geloven, 1-0. Italië was na twee gewonnen duels bij voorbaat al zeker van een plaats in de volgende ronde. Wales kon zich de nederlaag nog net veroorloven en bleef op doelsaldo als nummer 2 Zwitserland voor. Het land gaat derhalve naar de achtste finale.
De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini gaf veel van zijn topspelers rust. Vergeleken met het vorige duel stonden er maar liefst acht andere voetballers in het veld. Onder hen bevond zich Marco Verratti. De speler van Paris Saint Germain is normaliter altijd wel goed voor een plaats in de basis, maar kon door een blessure niet eerder in actie komen.
Verratti bereidde de openingstreffer voor. Vlak voor rust bereikte hij met een vrije trap Matteo Pessina, die de bal langs doelman Danny Ward wist te tikken. Daarvoor had Italië al meerdere kansen gehad, maar die werden door Emerson Palmieri, Federico Chiesa en Andrea Belotti niet benut.
Ook na de hervatting viel voornamelijk Italië aan. Federico Bernardeschi was dichtbij de 2-0, maar zag zijn vrije trap op de paal eindigen. Na de rode kaart voor Ethan Ampadu was er voor Wales helemaal geen eer meer te behalen en beperkte de formatie van bondscoach Robert Page zich voornamelijk tot het tegenhouden van de Italianen. Dat lukte naar behoren.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
5 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
1 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
3 uur geleden