Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde

Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde

ROME (ANP) - Met een veredeld tweede elftal heeft Italië ook de derde groepswedstrijd op de Europese titelstrijd voetbal gewonnen. In Rome moest Wales er aan geloven, 1-0. Italië was na twee gewonnen duels bij voorbaat al zeker van een plaats in de volgende ronde. Wales kon zich de nederlaag nog net veroorloven en bleef op doelsaldo als nummer 2 Zwitserland voor. Het land gaat derhalve naar de achtste finale.

De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini gaf veel van zijn topspelers rust. Vergeleken met het vorige duel stonden er maar liefst acht andere voetballers in het veld. Onder hen bevond zich Marco Verratti. De speler van Paris Saint Germain is normaliter altijd wel goed voor een plaats in de basis, maar kon door een blessure niet eerder in actie komen.

Verratti bereidde de openingstreffer voor. Vlak voor rust bereikte hij met een vrije trap Matteo Pessina, die de bal langs doelman Danny Ward wist te tikken. Daarvoor had Italië al meerdere kansen gehad, maar die werden door Emerson Palmieri, Federico Chiesa en Andrea Belotti niet benut.

Ook na de hervatting viel voornamelijk Italië aan. Federico Bernardeschi was dichtbij de 2-0, maar zag zijn vrije trap op de paal eindigen. Na de rode kaart voor Ethan Ampadu was er voor Wales helemaal geen eer meer te behalen en beperkte de formatie van bondscoach Robert Page zich voornamelijk tot het tegenhouden van de Italianen. Dat lukte naar behoren.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

4 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

6 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

6 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

6 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

7 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

7 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

7 uur geleden