Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde
ROME (ANP) - Met een veredeld tweede elftal heeft Italië ook de derde groepswedstrijd op de Europese titelstrijd voetbal gewonnen. In Rome moest Wales er aan geloven, 1-0. Italië was na twee gewonnen duels bij voorbaat al zeker van een plaats in de volgende ronde. Wales kon zich de nederlaag nog net veroorloven en bleef op doelsaldo als nummer 2 Zwitserland voor. Het land gaat derhalve naar de achtste finale.
De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini gaf veel van zijn topspelers rust. Vergeleken met het vorige duel stonden er maar liefst acht andere voetballers in het veld. Onder hen bevond zich Marco Verratti. De speler van Paris Saint Germain is normaliter altijd wel goed voor een plaats in de basis, maar kon door een blessure niet eerder in actie komen.
Verratti bereidde de openingstreffer voor. Vlak voor rust bereikte hij met een vrije trap Matteo Pessina, die de bal langs doelman Danny Ward wist te tikken. Daarvoor had Italië al meerdere kansen gehad, maar die werden door Emerson Palmieri, Federico Chiesa en Andrea Belotti niet benut.
Ook na de hervatting viel voornamelijk Italië aan. Federico Bernardeschi was dichtbij de 2-0, maar zag zijn vrije trap op de paal eindigen. Na de rode kaart voor Ethan Ampadu was er voor Wales helemaal geen eer meer te behalen en beperkte de formatie van bondscoach Robert Page zich voornamelijk tot het tegenhouden van de Italianen. Dat lukte naar behoren.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
12 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
14 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
16 uur geleden