Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde
ROME (ANP) - Met een veredeld tweede elftal heeft Italië ook de derde groepswedstrijd op de Europese titelstrijd voetbal gewonnen. In Rome moest Wales er aan geloven, 1-0. Italië was na twee gewonnen duels bij voorbaat al zeker van een plaats in de volgende ronde. Wales kon zich de nederlaag nog net veroorloven en bleef op doelsaldo als nummer 2 Zwitserland voor. Het land gaat derhalve naar de achtste finale.
De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini gaf veel van zijn topspelers rust. Vergeleken met het vorige duel stonden er maar liefst acht andere voetballers in het veld. Onder hen bevond zich Marco Verratti. De speler van Paris Saint Germain is normaliter altijd wel goed voor een plaats in de basis, maar kon door een blessure niet eerder in actie komen.
Verratti bereidde de openingstreffer voor. Vlak voor rust bereikte hij met een vrije trap Matteo Pessina, die de bal langs doelman Danny Ward wist te tikken. Daarvoor had Italië al meerdere kansen gehad, maar die werden door Emerson Palmieri, Federico Chiesa en Andrea Belotti niet benut.
Ook na de hervatting viel voornamelijk Italië aan. Federico Bernardeschi was dichtbij de 2-0, maar zag zijn vrije trap op de paal eindigen. Na de rode kaart voor Ethan Ampadu was er voor Wales helemaal geen eer meer te behalen en beperkte de formatie van bondscoach Robert Page zich voornamelijk tot het tegenhouden van de Italianen. Dat lukte naar behoren.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
8 uur geleden