Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde

Wales na nederlaag in Italië op doelsaldo naar volgende ronde

ROME (ANP) - Met een veredeld tweede elftal heeft Italië ook de derde groepswedstrijd op de Europese titelstrijd voetbal gewonnen. In Rome moest Wales er aan geloven, 1-0. Italië was na twee gewonnen duels bij voorbaat al zeker van een plaats in de volgende ronde. Wales kon zich de nederlaag nog net veroorloven en bleef op doelsaldo als nummer 2 Zwitserland voor. Het land gaat derhalve naar de achtste finale.

De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini gaf veel van zijn topspelers rust. Vergeleken met het vorige duel stonden er maar liefst acht andere voetballers in het veld. Onder hen bevond zich Marco Verratti. De speler van Paris Saint Germain is normaliter altijd wel goed voor een plaats in de basis, maar kon door een blessure niet eerder in actie komen.

Verratti bereidde de openingstreffer voor. Vlak voor rust bereikte hij met een vrije trap Matteo Pessina, die de bal langs doelman Danny Ward wist te tikken. Daarvoor had Italië al meerdere kansen gehad, maar die werden door Emerson Palmieri, Federico Chiesa en Andrea Belotti niet benut.

Ook na de hervatting viel voornamelijk Italië aan. Federico Bernardeschi was dichtbij de 2-0, maar zag zijn vrije trap op de paal eindigen. Na de rode kaart voor Ethan Ampadu was er voor Wales helemaal geen eer meer te behalen en beperkte de formatie van bondscoach Robert Page zich voornamelijk tot het tegenhouden van de Italianen. Dat lukte naar behoren.

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

2 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

3 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

3 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

3 uur geleden
PSV wint in Groningen zestiende uitduel in Eredivisie op rij

GRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles speelt in Adelaarshorst gelijk tegen Telstar

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.

6 uur geleden
Ajax komt in slotfase langszij in uitduel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.

6 uur geleden