Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales met Bale en jonge debutant naar EK

Wales met Bale en jonge debutant naar EK

CARDIFF (ANP) - De nationale voetbalploeg van Wales gaat met Gareth Bale als boegbeeld naar het EK. De 31-jarige aanvaller van Real Madrid, die afgelopen seizoen op huurbasis voor zijn oude club Tottenham Hotspur speelde, is de bekendste naam in de selectie van interim-bondscoach Robert Page. Officieel is Ryan Giggs bondscoach van Wales, maar de oud-speler van Manchester United is al maandenlang verwikkeld in een privéaffaire.

Giggs (47) zou vorig jaar twee vrouwen hebben mishandeld. De 64-voudig international van Wales moet op 24 januari volgend jaar voor de rechter verschijnen, zo werd afgelopen week duidelijk tijdens een hoorzitting in Manchester.

Page, die al maanden de taken van Giggs overneemt, kan op het komende EK beschikken over heel wat spelers die er op de vorige Europese eindronde ook bij waren. Toen haalde Wales als debutant de halve finales. Bale, keeper Wayne Hennessey (Crystal Palace), verdediger Ben Davies (Tottenham Hotspur) en de middenvelders Aaron Ramsey (Juventus) en Joe Allen (Stoke City) zijn de bekendste spelers.

Met de 19-jarige middenvelder Rubin Colwill van Cardiff City nam Page één debutant op in zijn EK-selectie. Hal Robson-Kanu viel af. De 32-jarige aanvaller van West Bromwich Albion maakte op het vorige EK twee doelpunten, waarvan een in de kwartfinale tegen België (3-1).

Wales begint het EK op 12 juni in Bakoe tegen Zwitserland en speelt in groep A verder tegen Turkije (16 juni) en Italië (20 juni).

Meer uit Voetbal

Jong Oranje verliest van Denen op EK, zege op Oekraïne nodig

PRESOV (ANP) - Jong Oranje heeft de tweede wedstrijd op het Europees kampioenschap voetbal in Slowakije verloren van Denemarken. Na het gelijkspel tegen Finland ging de ploeg van bondscoach Michael Reiziger tegen de Deense leeftijdsgenoten met 2-1 onderuit.

9 uur geleden
Bayern München begint WK voor clubs met monsterzege op Auckland

CINCINNATI (ANP) - Bayern München is het WK voor clubteams overtuigend begonnen. De Duitse landskampioen van coach Vincent Kompany won met 10-0 van FC Auckland City FC.

12 uur geleden
Gattuso volgt Spalletti op als bondscoach Italiaanse voetballers

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso is de nieuwe bondscoach van de Italiaanse voetballers. De 47-jarige oud-international, die in 2006 met zijn land de wereldtitel won, is de opvolger van Luciano Spalletti. Die werd eerder deze maand ontslagen.

17 uur geleden
NEC haalt middenvelder Chery (37) na jaar weer terug

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery voetbalt komend seizoen weer voor NEC. De Nijmegenaren nemen de 37-jarige middenvelder over van Antwerp FC. Een jaar geleden verruilde Chery NEC voor de Belgische club.

19 uur geleden
Tel verlaat Bayern München en blijft voor Spurs uitkomen

LONDEN (ANP) - Mathys Tel blijft voor Tottenham Hotspur uitkomen. De Franse aanvaller heeft een zesjarig contract ondertekend, zo maakte de club uit Londen bekend. De twintigjarige jeugdinternational van Frankrijk speelde de afgelopen vier maanden al op huurbasis voor de Spurs.

22 uur geleden
Aanvaller Internazionale strandt in zijn geboorteland Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mehdi Taremi mist mogelijk de eerste wedstrijd van Internazionale op het WK voor clubs. De aanvaller uit Iran kan niet vanuit zijn geboorteland naar de Verenigde Staten vliegen. Iran heeft het luchtruim gesloten na aanvallen van Israël.

23 uur geleden
Messi en Suárez openen WK voor clubs met doelpuntloos gelijkspel

MIAMI (ANP) - De openingswedstrijd voor het WK voor clubs heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel tussen Inter Miami en Al-Ahly eindigde in 0-0.

1 dag geleden