Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier telt minder vleesaanbiedingen in supermarktfolders

Wakker Dier telt minder vleesaanbiedingen in supermarktfolders

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten in Nederland hebben in het eerste halfjaar minder vaak vlees in de aanbieding gedaan. Het ging om een daling van 10 procent in vergelijking met het eerste halfjaar, maakt Wakker Dier op uit onderzoek naar reclamefolders van tien supermarktketens. De dierenrechtenorganisatie signaleert tegelijkertijd dat het aantal aanbiedingen voor vleesvervangers de afgelopen drie jaar niet langer stijgt. Mede daardoor staan er nog altijd meer vleesaanbiedingen in supermarktfolders dan vegetarische alternatieven.

De supermarkten Albert Heijn, Jumbo, Dirk, Spar, Vomar, Lidl, Aldi, DekaMarkt, Plus en Hoogvliet plaatsten gezamenlijk 720 minder vleesaanbiedingen in hun folders. Sinds 2020 schommelt het aantal kortingsacties voor vlees, stelt Wakker Dier.

Per keten verschilde het beeld. Dirk (min 30 procent) en Plus (min 23 procent) plaatsten aanzienlijk minder aanbiedingen voor vlees. Bij Albert Heijn, de grootste supermarktketen van Nederland, steeg het aantal aanbiedingen juist met 12 procent. Bij Spar ging het om de sterkste stijging, met een kwart meer vleesaanbiedingen.

Wakker Dier, voorstander van vleesvervangers, noemt de verhouding met vega-aanbiedingen "nog altijd erg scheef". In de eerste helft van 2024 waren ruim drie keer zoveel vleesaanbiedingen als aanbiedingen voor vegetarische vervangers. Aldi ging in dat opzicht aan kop, met 11 vleesaanbiedingen per aanbieding voor een vegetarisch alternatief. Albert Heijn had afgezet tegen de hoeveelheid vleesaanbiedingen de meeste kortingsacties voor vegaproducten. Per vegakorting deed de marktleider twee vleesproducten in de reclame.

Meer uit Financieel

WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

39 minuten geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

3 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

3 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

4 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

4 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

5 uur geleden