Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier telt minder vleesaanbiedingen in supermarktfolders

Wakker Dier telt minder vleesaanbiedingen in supermarktfolders

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten in Nederland hebben in het eerste halfjaar minder vaak vlees in de aanbieding gedaan. Het ging om een daling van 10 procent in vergelijking met het eerste halfjaar, maakt Wakker Dier op uit onderzoek naar reclamefolders van tien supermarktketens. De dierenrechtenorganisatie signaleert tegelijkertijd dat het aantal aanbiedingen voor vleesvervangers de afgelopen drie jaar niet langer stijgt. Mede daardoor staan er nog altijd meer vleesaanbiedingen in supermarktfolders dan vegetarische alternatieven.

De supermarkten Albert Heijn, Jumbo, Dirk, Spar, Vomar, Lidl, Aldi, DekaMarkt, Plus en Hoogvliet plaatsten gezamenlijk 720 minder vleesaanbiedingen in hun folders. Sinds 2020 schommelt het aantal kortingsacties voor vlees, stelt Wakker Dier.

Per keten verschilde het beeld. Dirk (min 30 procent) en Plus (min 23 procent) plaatsten aanzienlijk minder aanbiedingen voor vlees. Bij Albert Heijn, de grootste supermarktketen van Nederland, steeg het aantal aanbiedingen juist met 12 procent. Bij Spar ging het om de sterkste stijging, met een kwart meer vleesaanbiedingen.

Wakker Dier, voorstander van vleesvervangers, noemt de verhouding met vega-aanbiedingen "nog altijd erg scheef". In de eerste helft van 2024 waren ruim drie keer zoveel vleesaanbiedingen als aanbiedingen voor vegetarische vervangers. Aldi ging in dat opzicht aan kop, met 11 vleesaanbiedingen per aanbieding voor een vegetarisch alternatief. Albert Heijn had afgezet tegen de hoeveelheid vleesaanbiedingen de meeste kortingsacties voor vegaproducten. Per vegakorting deed de marktleider twee vleesproducten in de reclame.

Meer uit Financieel

Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

1 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

14 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

14 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

16 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

23 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

1 dag geleden