Wakker Dier telt minder vleesaanbiedingen in supermarktfolders
AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten in Nederland hebben in het eerste halfjaar minder vaak vlees in de aanbieding gedaan. Het ging om een daling van 10 procent in vergelijking met het eerste halfjaar, maakt Wakker Dier op uit onderzoek naar reclamefolders van tien supermarktketens. De dierenrechtenorganisatie signaleert tegelijkertijd dat het aantal aanbiedingen voor vleesvervangers de afgelopen drie jaar niet langer stijgt. Mede daardoor staan er nog altijd meer vleesaanbiedingen in supermarktfolders dan vegetarische alternatieven.
De supermarkten Albert Heijn, Jumbo, Dirk, Spar, Vomar, Lidl, Aldi, DekaMarkt, Plus en Hoogvliet plaatsten gezamenlijk 720 minder vleesaanbiedingen in hun folders. Sinds 2020 schommelt het aantal kortingsacties voor vlees, stelt Wakker Dier.
Per keten verschilde het beeld. Dirk (min 30 procent) en Plus (min 23 procent) plaatsten aanzienlijk minder aanbiedingen voor vlees. Bij Albert Heijn, de grootste supermarktketen van Nederland, steeg het aantal aanbiedingen juist met 12 procent. Bij Spar ging het om de sterkste stijging, met een kwart meer vleesaanbiedingen.
Wakker Dier, voorstander van vleesvervangers, noemt de verhouding met vega-aanbiedingen "nog altijd erg scheef". In de eerste helft van 2024 waren ruim drie keer zoveel vleesaanbiedingen als aanbiedingen voor vegetarische vervangers. Aldi ging in dat opzicht aan kop, met 11 vleesaanbiedingen per aanbieding voor een vegetarisch alternatief. Albert Heijn had afgezet tegen de hoeveelheid vleesaanbiedingen de meeste kortingsacties voor vegaproducten. Per vegakorting deed de marktleider twee vleesproducten in de reclame.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
4 uur geleden