Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier: supers verkopen nu nog kip zonder Beter Leven-ster

Wakker Dier: supers verkopen nu nog kip zonder Beter Leven-ster

AMSTERDAM (ANP) - Vomar, Boni, Nettorama en ALDI verkopen nog altijd kip zonder het keurmerk Beter Leven, terwijl de supers hebben toegezegd hier voor aanvang van het nieuwe jaar mee te stoppen. Dat constateert dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier op basis van een controle van het assortiment en de folders van de winkels.

In totaal controleerde Wakker Dier zestien supermarkten. Ook bij andere ketens werd kip zonder het keurmerk Beter Leven gevonden. Maar in de meeste gevallen worden die producten binnenkort uit het assortiment gehaald of aangepast, stelt Wakker Dier. Alleen bij Vomar, Boni, Nettorama en ALDI bestond volgens de organisatie een groot deel van het aanbod nog uit kip zonder het keurmerk.

Alle Nederlandse supermarkten zegden ruim twee jaar geleden toe alle verse kip in hun assortiment uiterlijk eind 2023 te voorzien van een Beter Leven Keurmerk met ten minste één ster. Dat is een onafhankelijk keurmerk van de Dierenbescherming, dat drie sterren kan hebben. Kippen die zijn verwerkt in producten met één ster krijgen meer ruimte en daglicht in de stal. Ook kunnen de dieren in een overdekte uitloop naar buiten.

Wakker Dier meldt verder dat ALDI heeft aangegeven "dat de contracten inmiddels rond zijn en dat de overstap - met een vertraging van enkele weken - uiterlijk in week zes van 2024 compleet is". Wel zou ALDI met ingang van het nieuwe jaar al stoppen met aanbiedingen voor kip zonder keurmerk.

Meer uit Financieel

Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

46 minuten geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

49 minuten geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

50 minuten geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

2 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

2 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

4 uur geleden