Wakker Dier: supermarkten stunten vaker met goedkoop vlees
DEN HAAG (ANP) - Na een jarenlange daling is het aantal aanbiedingen met vlees zonder keurmerk vorig jaar voor het eerst sinds 2015 weer licht gestegen. Volgens Wakker Dier zijn de drie grootste drijvers achter de stijging Albert Heijn, Hoogvliet en Coop.
Het aantal van deze kiloknallers steeg in 2019 met 292, van 8103 naar 8395. "Het gestunt met keurmerkloos vlees gaat over de ruggen van de dieren. De supermarkten verkopen willens en wetens leedvlees", zegt de dierenwelzijnsorganisatie. Volgens de organisatie is ook het aantal vleesaanbiedingen mét een welzijnskeurmerk vorig jaar toegenomen.
Wakker Dier wil dat supermarkten zo snel mogelijk overschakelen op vlees met minimaal één ster Beter Leven Keurmerk van de Dierenbescherming. De organisatie houdt de aanbiedingen in de folders van de elf grootste supermarkten al jaren in de gaten. Het gaat om Albert Heijn, Aldi, Coop, Deen, Dekamarkt, Dirk, Hoogvliet, Jumbo, Lidl, Plus en Vomar.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
26 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
35 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
8 uur geleden