Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier roept Campina Grasboter uit tot Stalmelk Stiekemerd

Wakker Dier roept Campina Grasboter uit tot Stalmelk Stiekemerd

AMSTERDAM (ANP) - Dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier heeft Campina Grasboter uitgeroepen tot 'Stalmelk Stiekemerd'. In een door de stichting uitgeroepen verkiezing over dit onderwerp stemde twee derde van de bijna 18.000 deelnemers op de boter van Campina.

Volgens Wakker Dier wekt de verpakking van de boter de indruk dat het product is bereid met melk van koeien die in de wei grazen, maar staat een deel van de koeien in werkelijkheid altijd binnen in de stal. Dat gold ook voor de andere drie zuivelproducten die waren genomineerd voor de titel Stalmelk Stiekemerd: ERU Goudkuipje, Kaptein Echte Boter en Vergeer Gouda Jong Belegen.

"Je wordt bijna cynisch van de verpakkingen en slogans van deze producten, als je weet dat er melk in zit van koeien die nooit een stap buiten zetten", zegt Wakker Dier-directeur Anne Hilhorst. De organisatie had de verkiezing in het leven geroepen om aandacht te vragen voor koeien die nooit in de wei komen. Volgens het CBS gold dat in 2021 voor een kwart van de melkkoeien in Nederland. Het aantal koeien dat wel naar buiten mag, is de afgelopen jaren wel licht toegenomen.

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina zei eerder dat de grasboter van het bedrijf wel degelijk grotendeels gemaakt wordt van weidemelk. Voor slechts één ingrediënt in de boter valt dat niet te garanderen, liet het zuivelbedrijf toen weten. Ook benadrukte FrieslandCampina, evenals de andere drie genomineerde zuivelbedrijven, dat het duurzaamheid en dierenwelzijn hoog in het vaandel heeft staan.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

36 minuten geleden
Man vast voor mishandeling cabaretier Franciscus in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.

57 minuten geleden
Ido Abram vertrekt als artistiek directeur van NFF

UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.

1 uur geleden
NS: vrijdag weer normale dienstregeling na week van vertragingen

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.

2 uur geleden
Thema van Koningsspelen is Iedereen Plezier

DEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.

2 uur geleden
Adema en Kolff balen dat 'lekken' rond Lahlah onbestraft blijft

DEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.

2 uur geleden
Leegpompen kelder na brand in Amsterdamse Vondelkerk begonnen

AMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.

2 uur geleden