Wakker Dier roept Campina Grasboter uit tot Stalmelk Stiekemerd
AMSTERDAM (ANP) - Dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier heeft Campina Grasboter uitgeroepen tot 'Stalmelk Stiekemerd'. In een door de stichting uitgeroepen verkiezing over dit onderwerp stemde twee derde van de bijna 18.000 deelnemers op de boter van Campina.
Volgens Wakker Dier wekt de verpakking van de boter de indruk dat het product is bereid met melk van koeien die in de wei grazen, maar staat een deel van de koeien in werkelijkheid altijd binnen in de stal. Dat gold ook voor de andere drie zuivelproducten die waren genomineerd voor de titel Stalmelk Stiekemerd: ERU Goudkuipje, Kaptein Echte Boter en Vergeer Gouda Jong Belegen.
"Je wordt bijna cynisch van de verpakkingen en slogans van deze producten, als je weet dat er melk in zit van koeien die nooit een stap buiten zetten", zegt Wakker Dier-directeur Anne Hilhorst. De organisatie had de verkiezing in het leven geroepen om aandacht te vragen voor koeien die nooit in de wei komen. Volgens het CBS gold dat in 2021 voor een kwart van de melkkoeien in Nederland. Het aantal koeien dat wel naar buiten mag, is de afgelopen jaren wel licht toegenomen.
Zuivelcoöperatie FrieslandCampina zei eerder dat de grasboter van het bedrijf wel degelijk grotendeels gemaakt wordt van weidemelk. Voor slechts één ingrediënt in de boter valt dat niet te garanderen, liet het zuivelbedrijf toen weten. Ook benadrukte FrieslandCampina, evenals de andere drie genomineerde zuivelbedrijven, dat het duurzaamheid en dierenwelzijn hoog in het vaandel heeft staan.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
18 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden