Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier roept Campina Grasboter uit tot Stalmelk Stiekemerd

Wakker Dier roept Campina Grasboter uit tot Stalmelk Stiekemerd

AMSTERDAM (ANP) - Dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier heeft Campina Grasboter uitgeroepen tot 'Stalmelk Stiekemerd'. In een door de stichting uitgeroepen verkiezing over dit onderwerp stemde twee derde van de bijna 18.000 deelnemers op de boter van Campina.

Volgens Wakker Dier wekt de verpakking van de boter de indruk dat het product is bereid met melk van koeien die in de wei grazen, maar staat een deel van de koeien in werkelijkheid altijd binnen in de stal. Dat gold ook voor de andere drie zuivelproducten die waren genomineerd voor de titel Stalmelk Stiekemerd: ERU Goudkuipje, Kaptein Echte Boter en Vergeer Gouda Jong Belegen.

"Je wordt bijna cynisch van de verpakkingen en slogans van deze producten, als je weet dat er melk in zit van koeien die nooit een stap buiten zetten", zegt Wakker Dier-directeur Anne Hilhorst. De organisatie had de verkiezing in het leven geroepen om aandacht te vragen voor koeien die nooit in de wei komen. Volgens het CBS gold dat in 2021 voor een kwart van de melkkoeien in Nederland. Het aantal koeien dat wel naar buiten mag, is de afgelopen jaren wel licht toegenomen.

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina zei eerder dat de grasboter van het bedrijf wel degelijk grotendeels gemaakt wordt van weidemelk. Voor slechts één ingrediënt in de boter valt dat niet te garanderen, liet het zuivelbedrijf toen weten. Ook benadrukte FrieslandCampina, evenals de andere drie genomineerde zuivelbedrijven, dat het duurzaamheid en dierenwelzijn hoog in het vaandel heeft staan.

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

3 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

3 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

7 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden