Wakker Dier: ook Lidl stapt over op uitsluitend scharrelkip
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktketen Lidl stopt met het verkopen van kip zonder keurmerk, meldt Wakker Dier. Volgens de dierenrechtenorganisatie heeft in 2023 alle kip van de supermarkt minimaal één zogeheten Beter Leven-ster van de Dierenbescherming, wat betekent dat er alleen nog scharrelkip verkocht zal worden.
Het besluit heeft invloed op het leven van miljoenen kippen, zegt de organisatie. "Die meer ruimte krijgen en eindelijk naar buiten mogen. Fantastisch dat Lidl deze stap zet", aldus Anne Hilhorst van Wakker Dier.
Wakker Dier pleit al jaren voor een beter leven voor kippen. De organisatie was blij verrast toen marktleider Albert Heijn begin maart aankondigde vanaf 2023 alleen nog scharrelkip te verkopen. Nu kies ook Lidl voor het Beter Leven-keurmerk van de Dierenbescherming. Hilhorst: "Dit zijn de grootste stappen voor dierenwelzijn sinds jaren in supermarktland."
Op dit moment heeft de meeste kip in de Nederlandse supermarkt geen keurmerk voor dierenwelzijn. Volgens Wakker Dier leven ze in volle schuren met dertien tot zeventien kippen per vierkante meter, vaak zonder daglicht. "De kippen komen nooit buiten, behalve op weg naar de slacht."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.
15 uur geledenWEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
23 uur geleden