Wakker Dier: ook Lidl stapt over op uitsluitend scharrelkip
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktketen Lidl stopt met het verkopen van kip zonder keurmerk, meldt Wakker Dier. Volgens de dierenrechtenorganisatie heeft in 2023 alle kip van de supermarkt minimaal één zogeheten Beter Leven-ster van de Dierenbescherming, wat betekent dat er alleen nog scharrelkip verkocht zal worden.
Het besluit heeft invloed op het leven van miljoenen kippen, zegt de organisatie. "Die meer ruimte krijgen en eindelijk naar buiten mogen. Fantastisch dat Lidl deze stap zet", aldus Anne Hilhorst van Wakker Dier.
Wakker Dier pleit al jaren voor een beter leven voor kippen. De organisatie was blij verrast toen marktleider Albert Heijn begin maart aankondigde vanaf 2023 alleen nog scharrelkip te verkopen. Nu kies ook Lidl voor het Beter Leven-keurmerk van de Dierenbescherming. Hilhorst: "Dit zijn de grootste stappen voor dierenwelzijn sinds jaren in supermarktland."
Op dit moment heeft de meeste kip in de Nederlandse supermarkt geen keurmerk voor dierenwelzijn. Volgens Wakker Dier leven ze in volle schuren met dertien tot zeventien kippen per vierkante meter, vaak zonder daglicht. "De kippen komen nooit buiten, behalve op weg naar de slacht."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
10 uur geleden