Wakker Dier ongerust over tijd in de wei voor jonge koe
AMSTERDAM (ANP) - Dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier vindt dat jonge koeien, tussen de een en twee jaar oud, te weinig buiten komen. Dat baseert de club op mestcijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). "Uit de verhouding stalmest en weidemest blijkt dat de dieren steeds meer op stal staan. Het percentage weidemest is gedaald van 27 procent in 2011 naar nog maar 20 procent in 2021", becijferde de organisatie.
Dat het aantal koeien afneemt, is een andere zaak, aldus een woordvoerder, het gaat om de groeiende verschillen tussen de percentages mest. "Dit is een zorgelijke ontwikkeling. Koeien horen in de wei, niet op stal", stelt Wakker Dier.
Het gaat niet om kalfjes, want daarvan is het gebruikelijk dat ze op stal staan, maar om jonge dieren die nog een loopbaan als melkkoe te wachten staat. Het is volgens Wakker Dier belangrijk om jonge koeien de wei in te laten. "Koeien moeten namelijk léren grazen: op jonge leeftijd kijken ze dit af bij de oudere koeien. Bovendien versterkt weidegang hun immuunsysteem en ontwikkelt hun lichaam beter als ze veel kunnen bewegen."
Ook melkkoeien komen nog steeds te weinig in de wei, naar de zin van Wakker Dier. Brancheorganisatie ZuivelNL meldde vorig jaar dat het percentage melkveebedrijven dat de koeien in de wei laat lopen is toegenomen. Het aandeel steeg in 2021 van 83,7 procent in 2020 tot 84,0 procent. Maar de tijd in de wei ligt volgens Wakker Dier "al zes jaar erg laag en neemt niet toe".
Meer uit Binnenland
LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
10 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
11 minuten geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
56 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.
1 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor het overschrijden van een maximumaantal personen in de opvang bij Ter Apel wordt mogelijk vandaag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van die gemeente vrijdag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam zegt met afschuw kennis te hebben genomen van de brandstichting bij een synagoge in de stad. In de nacht van donderdag op vrijdag werd brand gesticht bij een synagoge op het A.B.N. Davidsplein (Blijdorp). Niemand raakte gewond.
1 uur geleden