Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wakker Dier dient klacht in over zuivelcampagne

Wakker Dier dient klacht in over zuivelcampagne

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier klaagt bij de Reclame Code Commissie (RCC) over een campagne van de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO). Volgens Wakker Dier bevat die reclamecampagne bijna dertig "potentieel onjuiste claims".

De dierenrechtenclub noemt als voorbeeld dat de NZO aandacht voor dierenwelzijn zegt te hebben, maar niet eerlijk zou zijn over dieronvriendelijke maatregelen die boeren treffen met een winstoogmerk, bijvoorbeeld het jong scheiden van kalveren en hun moeders. Ook stoort Wakker Dier zich aan de bewering van NZO dat het schrappen van zuivel uit het dieet weinig CO2-uitstoot bespaart.

"Wij staan achter hetgeen we beweren", reageert een woordvoerder van NZO, die nog niets van de klacht weet. "Als er een klacht komt gaan we die goed bekijken en ons verweren."

De RCC kan overigens geen sancties opleggen. Wel past een overgrote meerderheid van de adverteerders een campagne of een reclame aan na een aanbeveling van de commissie. Wie dat niet doet, kan op de zwarte lijst van de RCC worden gezet.

Meer uit Binnenland

Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder limiet

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.

14 minuten geleden
Nog vijf demonstranten vast na protest bij Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.

15 minuten geleden
KLM mijdt luchtruim Curaçao niet na bijna-ongelukken

SCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.

23 minuten geleden
OM begonnen aan acht uur durend betoog in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.

49 minuten geleden
Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

4 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

9 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

13 uur geleden