Wakker Dier: aantal vega-aanbiedingen blijft stijgen
DEN HAAG (ANP) - Supermarkten zetten steeds vaker vleesvervangers in de aanbieding, meldt Wakker Dier. Uit hun reclamefoldermonitor blijkt dat voor elke vier prijsstunts van vlees nu ook een vleesvervanger in de aanbieding is. "We weten dat promotiebeleid van supermarkten veel invloed heeft op wat mensen kopen en eten. Dit steunt de consument met de goede beweging richting minder vlees eten," zegt Anne Hilhorst van de dierenwelzijnsorganisatie.
Wakker Dier ziet grote verschillen tussen het kortingsbeleid van supermarkten. Waar Jumbo en DekaMarkt voor elke twee vleesaanbiedingen ook een vleesvervanger in de aanbieding zetten, is de verhouding bij Aldi één op zestien. Voor het onderzoek werden de twaalf grootste supermarktconcerns gevolgd.
Wakker Dier monitort het aantal promoties op vlees en vervangers in reclamefolders sinds 2015. Het aandeel kortingen op vegetarische producten steeg in die jaren van 8 naar 21 procent. Hilhorst: "Vooral dit eerste half jaar vond een grote stijging in promoties plaats." En die aanbiedingen lijken effect te hebben. "De verkoopt van vleesvervangers neemt absoluut toe en er is ook een daling te zien in de in vleesverkoop. Dat is beter voor dieren en het milieu."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
1 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
3 uur geleden