Wagnerbaas Prigozjin laat troepen terugkeren naar bases
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische huurlingenbaas Jevgeni Prigozjin heeft via berichtendienst Telegram gezegd dat hij zijn strijders van de Wagner Groep, die oprukten naar Moskou, heeft opgedragen terug te keren naar hun bases om bloedvergieten te voorkomen.
Prigozjin zei dat zijn strijders de afgelopen 24 uur waren opgerukt tot binnen 200 kilometer van Moskou. "In die tijd hebben we geen druppel bloed van onze strijders verloren. Nu is het moment gekomen waarop bloed zou kunnen vloeien." Daarom was het volgens de Wagnerbaas tijd om de colonnes te laten omdraaien.
Het kantoor van de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko meldt dat Prigozjin akkoord is gegaan met een de-escalatievoorstel na overleg. Er zou onder meer zijn gesproken over een veiligheidsgarantie voor de Wagnerstrijders.
Loekasjenko en de Russische president Vladimir Poetin spraken elkaar zaterdag een tweede maal, bericht het Belarussische staatspersbureau Belta. In dat gesprek vernam Poetin van Loekasjenko dat Prigozjin zich akkoord had verklaard zijn troepen terug te trekken. Poetin bedankte zijn Belarussische bondgenoot voor zijn bemiddeling.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
24 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
5 uur geleden