Wagnerbaas Prigozjin laat troepen terugkeren naar bases
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische huurlingenbaas Jevgeni Prigozjin heeft via berichtendienst Telegram gezegd dat hij zijn strijders van de Wagner Groep, die oprukten naar Moskou, heeft opgedragen terug te keren naar hun bases om bloedvergieten te voorkomen.
Prigozjin zei dat zijn strijders de afgelopen 24 uur waren opgerukt tot binnen 200 kilometer van Moskou. "In die tijd hebben we geen druppel bloed van onze strijders verloren. Nu is het moment gekomen waarop bloed zou kunnen vloeien." Daarom was het volgens de Wagnerbaas tijd om de colonnes te laten omdraaien.
Het kantoor van de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko meldt dat Prigozjin akkoord is gegaan met een de-escalatievoorstel na overleg. Er zou onder meer zijn gesproken over een veiligheidsgarantie voor de Wagnerstrijders.
Loekasjenko en de Russische president Vladimir Poetin spraken elkaar zaterdag een tweede maal, bericht het Belarussische staatspersbureau Belta. In dat gesprek vernam Poetin van Loekasjenko dat Prigozjin zich akkoord had verklaard zijn troepen terug te trekken. Poetin bedankte zijn Belarussische bondgenoot voor zijn bemiddeling.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
4 uur geleden