Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin in Belarus aangekomen

Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin in Belarus aangekomen

MINSK (ANP/RTR) - Jevgeni Prigozjin, de baas van de Wagner Groep, is in Belarus. Dat zegt de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko volgens staatsmedium Belta tijdens een bijeenkomst van officieren. Het Kremlin maakte zaterdag bekend dat Prigozjin naar Belarus zou verhuizen in een deal die een einde maakte aan de opstand van de Wagner Groep.

Prigozjin leidde zijn huurlingenleger dit weekend richting Moskou nadat zijn strijdkrachten zouden zijn aangevallen door de Russische strijdkrachten. Zaterdag trok Prigozjin zijn troepen terug na bemiddeling door Loekasjenko.

Volgens de president kunnen Wagnerstrijders een aanwinst zijn voor de Belarussische strijdkrachten. Loekasjenko heeft zijn defensieminister opdracht gegeven te onderhandelen met de Wagnerbaas. Loekasjenko zei dat er geen plannen waren om rekruteringscentra voor Wagner op te zetten in Belarus.

Ook andere Wagnerstrijders konden door de deal naar Belarus verhuizen zonder vervolgd te worden. Loekasjenko zei dat ze voor de komende tijd een oude militaire basis is aangeboden. Volgens sommige berichten zouden er kampen voor de Wagnerstrijders worden gebouwd in Belarus. Loekasjenko ontkende dat.

Meer uit Buitenland

Ruim 400 aanhoudingen om veroorzaken natuurbranden in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn dit natuurbrandenseizoen al 402 mensen aangehouden in verband met onderzoek naar de oorzaak van branden. Dit zei de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Een deel van hen is in voorlopige hechtenis genomen. Het gaat om 36 volwassenen en 156 minderjarigen.

1 uur geleden
Spanje stelt dodental na aankomst migranten in Ceuta op 75

CEUTA (ANP/AFP) - Het dodental na de plotselinge massale aankomst van migranten in Ceuta is opgelopen tot 75, meldt een afvaardiging van de Spaanse regering in de exclave. De lokale leider van Ceuta had het eerder over 88 lichamen, maar dat ging over een langere periode.

3 uur geleden
Hoogste Oostenrijkse temperatuur ooit gemeten in Wenen

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft een nieuw temperatuurrecord. In de hoofdstad Wenen werd het volgens een voorlopige meting van de nationale weerdienst dinsdag 40,8 graden, warmer dan ooit gemeten in het Alpenland. In het oosten van het land geldt code rood vanwege extreme hitte.

3 uur geleden
Aardbeving schrikt inwoners Italiaanse stad Pisa op

PISA (ANP/DPA) - Inwoners van de Italiaanse stad Pisa werden dinsdag opgeschrikt door een aardbeving. Veel mensen vluchtten in paniek de straat op, melden de lokale autoriteiten. Er zijn geen gewonden of schade gemeld.

4 uur geleden
Spanje telde 72.000 migranten in Ceuta, 70.000 weer vertrokken

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft vorige week 72.000 migranten geteld die het gebied van de exclave Ceuta waren binnengekomen, zegt minister Fernando Grande-Marlaska na overleg met zijn ambtgenoten uit de EU. Van die migranten zouden er 70.000 weer zijn vertrokken.

5 uur geleden
EU-ministers hameren op betere communicatie bij crises als Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Ministers uit de Europese Unie hebben tijdens een spoedoverleg over Ceuta benadrukt dat het belangrijk is om beter en eensgezinder te communiceren bij crises zoals die bij de Spaanse exclave van vorige week. Meerdere landen uitten kritiek op Spanje nadat tienduizenden migranten daar de grens waren overgestoken, maar Madrid beet daarna fel van zich af.

5 uur geleden
Nieuwssite: eerder uitgezette mensen gespot onder migranten Ceuta

MADRID (ANP) - Onder de tienduizenden mensen die vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnendrongen, waren ook enkele personen die eerder door Spanje het land uit waren gezet, meldt de nieuwssite El Español. De Spaanse politie zou zeker tien mensen hebben gedetecteerd die in Spanje zijn veroordeeld in een terrorisme-onderzoek.

5 uur geleden