Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin in Belarus aangekomen

Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin in Belarus aangekomen

MINSK (ANP/RTR) - Jevgeni Prigozjin, de baas van de Wagner Groep, is in Belarus. Dat zegt de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko volgens staatsmedium Belta tijdens een bijeenkomst van officieren. Het Kremlin maakte zaterdag bekend dat Prigozjin naar Belarus zou verhuizen in een deal die een einde maakte aan de opstand van de Wagner Groep.

Prigozjin leidde zijn huurlingenleger dit weekend richting Moskou nadat zijn strijdkrachten zouden zijn aangevallen door de Russische strijdkrachten. Zaterdag trok Prigozjin zijn troepen terug na bemiddeling door Loekasjenko.

Volgens de president kunnen Wagnerstrijders een aanwinst zijn voor de Belarussische strijdkrachten. Loekasjenko heeft zijn defensieminister opdracht gegeven te onderhandelen met de Wagnerbaas. Loekasjenko zei dat er geen plannen waren om rekruteringscentra voor Wagner op te zetten in Belarus.

Ook andere Wagnerstrijders konden door de deal naar Belarus verhuizen zonder vervolgd te worden. Loekasjenko zei dat ze voor de komende tijd een oude militaire basis is aangeboden. Volgens sommige berichten zouden er kampen voor de Wagnerstrijders worden gebouwd in Belarus. Loekasjenko ontkende dat.

Meer uit Buitenland

Likoed-partij vraagt om verruiming van openingstijden stemlokalen

JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.

5 minuten geleden
Paspoorten Bolsonaro ongeldig verklaard na missen deadline

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.

13 minuten geleden
Partijleider Israëlische Ra'am noemt verwijten Netanyahu leugens

JERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.

51 minuten geleden
Rusland 'onderzoekt samenwerking' met VS in noordpoolgebied

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.

2 uur geleden
Denemarken ontstemd over Fins-Noors telefoontje met Poetin

HELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.

3 uur geleden
Dood tientallen gevangenen in Nigeria volgde op 'wrede' detentie

MINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.

3 uur geleden
Houthi's melden aanval op grote Saudische raffinaderij

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.

3 uur geleden