Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin in Belarus aangekomen
MINSK (ANP/RTR) - Jevgeni Prigozjin, de baas van de Wagner Groep, is in Belarus. Dat zegt de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko volgens staatsmedium Belta tijdens een bijeenkomst van officieren. Het Kremlin maakte zaterdag bekend dat Prigozjin naar Belarus zou verhuizen in een deal die een einde maakte aan de opstand van de Wagner Groep.
Prigozjin leidde zijn huurlingenleger dit weekend richting Moskou nadat zijn strijdkrachten zouden zijn aangevallen door de Russische strijdkrachten. Zaterdag trok Prigozjin zijn troepen terug na bemiddeling door Loekasjenko.
Volgens de president kunnen Wagnerstrijders een aanwinst zijn voor de Belarussische strijdkrachten. Loekasjenko heeft zijn defensieminister opdracht gegeven te onderhandelen met de Wagnerbaas. Loekasjenko zei dat er geen plannen waren om rekruteringscentra voor Wagner op te zetten in Belarus.
Ook andere Wagnerstrijders konden door de deal naar Belarus verhuizen zonder vervolgd te worden. Loekasjenko zei dat ze voor de komende tijd een oude militaire basis is aangeboden. Volgens sommige berichten zouden er kampen voor de Wagnerstrijders worden gebouwd in Belarus. Loekasjenko ontkende dat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
3 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
5 uur geleden