Wagner wil Bachmoet na 'inname' overdragen aan Russisch leger
BACHMOET (ANP/AFP) - Wagner-baas Jevgeni Prigozjin meldt op Telegram dat hij tussen 25 mei en 1 juni de controle over Bachmoet stapsgewijs wil overdragen aan het Russische leger. Zondag beweerde Prigozjin de felbevochten stad in het oosten van Oekraïne helemaal in handen te hebben.
Prigozjin, die de Sovjet-naam Artemovsk gebruikt om naar het Oekraïense Bachmoet te verwijzen, zegt dat Wagner een verdedigingslinie heeft opgezet ten westen van de stad, om die te beschermen tegen aanvallen van Kyiv. Daarmee zit het werk van de huurlingengroep er volgens hem op. Prigozjin houdt wel een slag om de arm door te stellen dat de groepering "nog duizenden generaals heeft, in het geval dat het ministerie van Defensie niet genoeg personeel zou vinden".
De Oekraïense viceminister van Defensie, Hanna Maliar, weerlegt de claim dat Wagner de hele stad in handen heeft. Zij stelt dat Kyiv nog "een kleine houvast" heeft in Bachmoet zelf. Rondom de stad zouden Oekraïense soldaten volgens haar zelfs nog vooruitgang boeken, al geeft ze toe dat de intensiteit van dat offensief is afgenomen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
34 minuten geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
4 uur geleden