
Wagner wil Bachmoet na 'inname' overdragen aan Russisch leger
BACHMOET (ANP/AFP) - Wagner-baas Jevgeni Prigozjin meldt op Telegram dat hij tussen 25 mei en 1 juni de controle over Bachmoet stapsgewijs wil overdragen aan het Russische leger. Zondag beweerde Prigozjin de felbevochten stad in het oosten van Oekraïne helemaal in handen te hebben.
Prigozjin, die de Sovjet-naam Artemovsk gebruikt om naar het Oekraïense Bachmoet te verwijzen, zegt dat Wagner een verdedigingslinie heeft opgezet ten westen van de stad, om die te beschermen tegen aanvallen van Kyiv. Daarmee zit het werk van de huurlingengroep er volgens hem op. Prigozjin houdt wel een slag om de arm door te stellen dat de groepering "nog duizenden generaals heeft, in het geval dat het ministerie van Defensie niet genoeg personeel zou vinden".
De Oekraïense viceminister van Defensie, Hanna Maliar, weerlegt de claim dat Wagner de hele stad in handen heeft. Zij stelt dat Kyiv nog "een kleine houvast" heeft in Bachmoet zelf. Rondom de stad zouden Oekraïense soldaten volgens haar zelfs nog vooruitgang boeken, al geeft ze toe dat de intensiteit van dat offensief is afgenomen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdag rond 20.30 uur (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens de politie en de Mexicaanse marine zijn 22 mensen gewond geraakt. Drie van hen verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.
4 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - Een bom is zaterdag ontploft bij een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs, in de Amerikaanse staat Californië. Volgens burgemeester Ron DeHarte is er iemand om het leven gekomen. De politie bevestigt dat en zegt dat het vermoedelijk om een "opzettelijke daad" gaat. "De explosie lijkt een opzettelijke geweldsdaad te zijn en de explosie strekt zich uit over meerdere blokken, met meerdere beschadigde gebouwen", aldus politiechef Andy Mills.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.
6 uur geleden