Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagner-huurlingenleger opent rekruteringscentra in Rusland

Wagner-huurlingenleger opent rekruteringscentra in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische Wagner-huurlingenleger opent rekruteringscentra in 42 steden in Rusland. Volgens eigenaar Jevgeni Prigozjin wordt gerekruteerd in onder meer sportcentra en vechtsportclubs. Het privéleger vecht mee in de oorlog in Oekraïne en lijdt net als het Oekraïense leger grote verliezen bij de stad Bachmoet.

Eerder zocht Wagner maandenlang nieuwe huurlingen in gevangenissen, waar gedetineerden werd beloofd dat ze na hun tijd in Oekraïne gratie zouden krijgen. Prigozjin maakte begin februari bekend dat daarmee was gestopt. Een reden gaf hij niet. Wagner staat erom bekend het buitenlands beleid van Moskou uit te voeren.

Eerder liepen de spanningen op tussen de Wagner-baas en de Russische autoriteiten. Prigozjin uitte publiekelijk kritiek op topfunctionarissen en sprak van buitensporige militaire bureaucratie. Ook klaagde hij dat het Russische leger geen munitie wilde delen met zijn strijders. Vrijdag bedankte hij de regering voor een "heldhaftige" toename van de munitieproductie. Hij zei zich desondanks zorgen te maken over eventuele tekorten bij Wagner en het Russische leger.

Meer uit Buitenland

Landelijke stroomstoring Spanje begon in onderstation Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.

1 uur geleden
Trump vol lof over Syrische president al-Sharaa

DOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".

2 uur geleden
Merz wil dat Duitsland sterkste leger van Europa krijgt

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.

3 uur geleden
Netanyahu zegt dat Macron met zijn kritiek kant van Hamas kiest

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israël. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.

3 uur geleden
Corruptiewaakhond: uitspraak sms'jes Von der Leyen is historisch

BRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.

3 uur geleden
Trump aangekomen in Qatar voor tweede deel buitenlandse reis

DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in Qatar aangekomen voor het tweede deel van zijn reis naar het Midden-Oosten. Zijn vliegtuig landde op een luchthaven in Doha.

3 uur geleden
Duitsland ziet steeds meer Russische agressie in Oostzee

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland waarschuwt voor steeds agressiever gedrag van de Russische marine in de Oostzee. Dit verhoogt het risico op escalatie, aldus viceadmiraal Jan Christian Kaack in Berlijn. Hij presenteerde plannen om de paraatheid van de Duitse zeestrijdkrachten te vergroten.

3 uur geleden