Wagner-baas: Rusland kan overwinning in Oekraïne uitroepen
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland kan ruim een jaar na de invasie in Oekraïne de overwinning uitroepen, zei Wagner-baas Jevgeni Prigozjin zaterdag. Volgens Prigozjin kan het Kremlin verklaren dat het de doelen van de "speciale militaire operatie" in Oekraïne heeft bereikt, aangezien het Russische leger al "een flink stuk" grondgebied heeft ingenomen.
Speciale militaire operatie is de term die Rusland sinds de inval in het buurland steevast gebruikt om de militaire aanwezigheid in Oekraïne te beschrijven. Er wordt niet gesproken van een oorlog.
"Het ideale scenario is om een einde te maken aan de speciale militaire operatie en iedereen te vertellen dat Rusland de geplande resultaten heeft bereikt", zei de leider van het huurlingenleger van de Wagner Groep in een bericht gepubliceerd op Telegram. "Wat we nu moeten doen is stevig vasthouden aan de gebieden die we al hebben veroverd."
Prigozjin, een bondgenoot van president Vladimir Poetin, zei "een eerlijk gevecht" te steunen en te willen voorkomen dat er in plaats daarvan een overeenkomst wordt gesloten.
Meer uit Buitenland
CATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.
10 minuten geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
4 uur geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
5 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
7 uur geledenGDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
7 uur geleden