Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagner-baas: Poetin wordt voorgelogen over Oekraïense successen

Wagner-baas: Poetin wordt voorgelogen over Oekraïense successen

MOSKOU (ANP/DPA) - De baas van de Russische Wagner Groep Jevgeni Prigozjin denkt dat de generaals van de strijdkrachten president Vladimir Poetin voorliegen over de oorlog. Prigozjin stelt dat de Oekraïners wel degelijk veel successen hebben geboekt in recente offensieven, in tegenstelling tot wat de Russen beweren.

Ook Poetin zelf zei dat het Oekraïense tegenoffensief onsuccesvol was. Prigozjin zegt dat dat niet waar is en dat Poetin verkeerd wordt voorgelicht. Hij beschuldigt specifiek defensieminister Sergej Sjojgoe en legerchef Valeri Gerasimov ervan dat ze Poetin leugens en "bullshit" verkopen. Prigozjin ligt al maanden op ramkoers met Sjojgoe en Gerasimov over de loop van de oorlog.

Woensdag zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat het offensief langzamer verloopt dan gehoopt. Desalniettemin spreekt Prigozjin van "grote gebieden" die de Russen hebben verloren. De Wagnerbaas bekritiseerde het Kremlin ook omdat ze geen bewijs leveren voor beweringen dat ze veel Oekraïners hebben gedood en materieel hebben vernietigd.

Meer uit Buitenland

Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers Israël

LJUBLJANA (ANP/AFP) - Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers uit Israël voortaan de toegang tot het land door hun rol bij het geweld tegen Palestijnen. Volgens de Sloveense autoriteiten is dat een nieuwe stap binnen de Europese Unie, melden Sloveense media.

32 minuten geleden
Voorrang voor Oekraïne laat andere landen op Patriots wachten

BERN (ANP) - De voorrang die Oekraïne nu krijgt bij de aanschaf van Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingssystemen vraagt meer geduld van andere gegadigden. Zo heeft Zwitserland te horen gekregen dat zijn bestelling vertraging oploopt.

2 uur geleden
Belgische media: dancefestival Tomorrowland gaat door

BOOM (ANP) - Het Belgische dancefestival Tomorrowland gaat definitief door, ondanks een brand die het hoofdpodium verwoestte. Dat melden Belgische media donderdagmiddag.

2 uur geleden
VRT: organisatie Tomorrowland bouwt nieuw hoofdpodium

BOOM (ANP) - De organisatie van het Belgische festival Tomorrowland is bezig om een nieuw hoofdpodium te bouwen, nadat het oorspronkelijke podium woensdag werd verwoest door een brand. Dat meldt de VRT op basis van een e-mail aan de artiesten die vrijdag op de line-up van het dancefestival staan.

3 uur geleden
Relatie Polen met Hongarije naar dieptepunt

WARSCHAU (ANP/AFP) - Polen heeft zijn ambassadeur in Hongarije permanent teruggetrokken omdat de Hongaren asiel hebben verleend aan een voormalige Poolse onderminister die wordt beschuldigd van corruptie. De regering in Warschau spreekt over een vijandige daad. De omstreden politicus Marcin Romanowski zou overheidsgeld hebben verduisterd.

3 uur geleden
Paus 'diep bedroefd' over aanval op katholieke kerk in Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is "diep bedroefd" over de doden en gewonden die zijn gevallen bij de enige katholieke kerk in Gaza. De kerkvorst heeft een telegram uitgegeven via de tweede man binnen de kerk, staatssecretaris Pietro Parolin.

3 uur geleden
Joelia Svyrydenko benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft de benoeming van Joelia Svyrydenko als nieuwe premier goedgekeurd, melden Oekraïense media. Ze is daardoor nu officieel de opvolger van Denys Sjmyhal.

6 uur geleden