Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagner-baas: Oekraïense soldaten niet gevangennemen maar doden

Wagner-baas: Oekraïense soldaten niet gevangennemen maar doden

MOSKOU (ANP/DPA) - De leider van de Russische Wagner Groep heeft gedreigd dat het huurlingenleger bij gevechten in Oekraïne geen soldaten meer gevangen zal nemen. In plaats daarvan zouden gevangen Oekraïense troepen allemaal worden gedood. "We zullen iedereen op het slagveld vernietigen," zei Wagner-baas Jevgeni Prigozjin zondag op Telegram.

De leider van het huurlingenleger dreigde hiermee als reactie op een vermeende onderschepte radioboodschap van Oekraïners waarin zij zouden praten over het doodschieten van gewonde Wagner-huurlingen. Prigozjin beschuldigde Kyiv van schending van het internationaal recht.

Of de dreiging van Prigozjin ook uit zal lopen op een werkelijk bevel aan zijn troepen, is niet duidelijk. Tijdens het orthodoxe paasfeest werden er halverwege april nog Oekraïense gevangenen vrijgelaten, ook door de Wagner Groep.

De troepen van Prigozjin vechten naast het Russische leger in Oekraïne, nadat Rusland het buurland in februari vorig jaar was binnengevallen. De Wagner Groep, bestaande uit veel voormalig gevangenen, vecht vooral in het gebied rondom Bachmoet, waar al maanden een hevige strijd gaande is.

Meer uit Buitenland

Polen schiet drones neer boven eigen grondgebied

ARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft "wapens gebruikt" om drones neer te schieten boven eigen grondgebied na herhaaldelijke schendingen van het luchtruim tijdens een Russische aanval op West-Oekraïne. Dat melden de Poolse strijdkrachten op X. "Op verzoek van de Operationeel Commandant van de Strijdkrachten zijn wapens gebruikt en zijn er operaties gaande om de neergehaalde doelen te lokaliseren."

2 uur geleden
Witte Huis steunt analyse Trump-handtekening op Epstein-brief

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis zegt geen probleem te hebben met een forensische analyse van de handtekening op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben gegeven. Volgens Trump zijn de brief en de handtekening eronder niet van hem.

4 uur geleden
Republikeinse meerderheid Huis VS slinkt na verkiezing Virginia

WASHINGTON (ANP) - De Democraat James Walkinshaw heeft de tussentijdse verkiezingen gewonnen in het elfde district van de Amerikaanse staat Virginia, in de buitenwijken van hoofdstad Washington. Daardoor is de toch al kleine meerderheid van de Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden geslonken.

4 uur geleden
Hulpvloot richting Gaza meldt tweede aanval op boot door drone

TUNIS (ANP) - De organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla (GSF), een vloot schepen die hulpgoederen naar Gaza brengt, meldt dat nog een van haar boten is geraakt door wat vermoedelijk een drone was. Het incident zou voor de kust van Tunesië hebben plaatsgevonden.

4 uur geleden
UNICEF: nu meer kinderen met obesitas dan met ondergewicht

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen met ernstig overgewicht overtreft dit jaar voor het eerst het aantal kinderen met ondergewicht, schat UNICEF in een woensdag verschenen rapport. De VN-kinderrechtenorganisatie becijfert dat bijna een op de tien kinderen tussen de 5 en 19 jaar obesitas heeft. Het aantal kinderen met ondergewicht is de afgelopen jaren juist geleidelijk afgenomen.

4 uur geleden
Algerije wil bijeenkomst ​​VN-Veiligheidsraad na aanval Israël

NEW YORK (ANP) - Algerije heeft de VN-Veiligheidsraad verzocht bijeen te komen, melden diplomaten. Aanleiding voor het verzoek is de aanval die Israël dinsdag uitvoerde op Hamas-leiders in Qatar. De raketaanval was gericht op de leiding van Hamas, maar volgens Qatar kwam er ook een lid van de Qatarese binnenlandse veiligheidstroepen om het leven. Een aantal anderen raakten gewond.

6 uur geleden
Zoon prins Laurent en Wendy Van Wanten doet verhaal in VTM-docu

BRUSSEL (ANP) - Clément Vandenkerckhove, de zoon van de Belgische prins Laurent en Wendy Van Wanten, doet zijn verhaal in een tweedelige documentaire van zender VTM. De eerste aflevering is dinsdagavond uitgezonden, de tweede aflevering is donderdag 18 september te zien. Ook Wendy Van Wanten, van wie de echte naam Iris Vandenkerckhove is, komt aan het woord in de documentaire.

8 uur geleden