Wagensveld terug in cellencomplex, rechter doet vrijdag uitspraak
ARNHEM (ANP) - De voorzieningenrechter van de rechtbank in Arnhem doet vrijdag uitspraak in de zaak van Pegida-voorman Edwin Wagensveld. Dat gebeurt in de ochtend en schriftelijk, zei de rechter aan het einde van de zaak waarin Wagensveld het gebiedsverbod aanvocht dat de gemeente Arnhem hem heeft opgelegd voor de duur van zes maanden.
Na afloop van de zitting is Wagensveld onder begeleiding van de parketpolitie teruggevoerd naar het cellencomplex van het Paleis van Justitie in Arnhem. De politie wil niet zeggen wanneer hij weer wordt vrijgelaten.
Wagensveld werd woensdagmiddag opgepakt in de rechtbank in Arnhem nadat hij vlak voor binnenkomst een koran aan een hondenriem over de grond had gesleept. Hij overtrad hiermee het noodbevel dat hem eerder werd opgelegd. Desondanks ging de zitting van de voorzieningenrechter door.
Terreurdreiging
Wagensveld kreeg het gebiedsverbod omdat hij afgelopen zaterdag een koran wilde verbranden in Arnhem. Dat werd verboden, maar hij wilde toch komen. Volgens burgemeester Ahmed Marcouch zou dat tot zeer ernstige wanordelijkheden en zelfs terroristisch gevaar kunnen leiden.
Marcouch had signalen gekregen dat deze terreurdreiging van nationaal of zelfs internationaal niveau was, zei de advocaat van de gemeente in de rechtbank. Zelf gaf Wagensveld aan dat hij al jaren wordt bedreigd en dat hij daarom altijd een kogelwerend vest draagt.
De Pegida-leider heeft een nieuwe demonstratie in Arnhem gemeld voor komende zaterdag. Om aan die demonstratie te kunnen deelnemen, hoopt hij dat de voorzieningenrechter een streep zet door het gebiedsverbod.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
1 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten per direct hun kippen binnenhouden om de verspreiding van vogelgriep zoveel mogelijk te beperken. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft vanwege drie uitbraken in korte tijd per direct een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld. Hobbyhouders moeten hun kippen of andere vogels zoveel mogelijk beschermen tegen besmetting.
6 uur geleden