Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagensveld terug in cellencomplex, rechter doet vrijdag uitspraak

Wagensveld terug in cellencomplex, rechter doet vrijdag uitspraak

ARNHEM (ANP) - De voorzieningenrechter van de rechtbank in Arnhem doet vrijdag uitspraak in de zaak van Pegida-voorman Edwin Wagensveld. Dat gebeurt in de ochtend en schriftelijk, zei de rechter aan het einde van de zaak waarin Wagensveld het gebiedsverbod aanvocht dat de gemeente Arnhem hem heeft opgelegd voor de duur van zes maanden.

Na afloop van de zitting is Wagensveld onder begeleiding van de parketpolitie teruggevoerd naar het cellencomplex van het Paleis van Justitie in Arnhem. De politie wil niet zeggen wanneer hij weer wordt vrijgelaten.

Wagensveld werd woensdagmiddag opgepakt in de rechtbank in Arnhem nadat hij vlak voor binnenkomst een koran aan een hondenriem over de grond had gesleept. Hij overtrad hiermee het noodbevel dat hem eerder werd opgelegd. Desondanks ging de zitting van de voorzieningenrechter door.

Terreurdreiging

Wagensveld kreeg het gebiedsverbod omdat hij afgelopen zaterdag een koran wilde verbranden in Arnhem. Dat werd verboden, maar hij wilde toch komen. Volgens burgemeester Ahmed Marcouch zou dat tot zeer ernstige wanordelijkheden en zelfs terroristisch gevaar kunnen leiden.

Marcouch had signalen gekregen dat deze terreurdreiging van nationaal of zelfs internationaal niveau was, zei de advocaat van de gemeente in de rechtbank. Zelf gaf Wagensveld aan dat hij al jaren wordt bedreigd en dat hij daarom altijd een kogelwerend vest draagt.

De Pegida-leider heeft een nieuwe demonstratie in Arnhem gemeld voor komende zaterdag. Om aan die demonstratie te kunnen deelnemen, hoopt hij dat de voorzieningenrechter een streep zet door het gebiedsverbod.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

28 minuten geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

1 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

1 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

2 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

2 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

2 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.

3 uur geleden