Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagenpark groeit sterker dan aantal potentiële bestuurders

Wagenpark groeit sterker dan aantal potentiële bestuurders

DEN HAAG (ANP) - Het aantal personenauto's in Nederland groeit sneller dan de bevolking van 18 jaar en ouder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde Nederland begin dit jaar 8,7 miljoen geregistreerde voertuigen. Dat betekende een stijging op jaarbasis van 1,7 procent.

Vorig jaar kregen particulieren er 102.000 nieuwe auto's bij, aldus het statistiekbureau. Per duizend inwoners van 18 jaar of ouder zijn er momenteel 543 auto's geregistreerd. Dat was begin 2015 nog 528 auto's per duizend volwassen Nederlanders.

De meeste auto's staan op naam van particulieren. Hier was vorig jaar sprake van een stijging met 1,4 procent, wat neerkomt op 102.000 extra auto's. Vooral in de leeftijdsgroep 50 tot 65 jaar is het autobezit relatief hoog. Jongeren tussen de 18 en 25 jaar bezitten het minst vaak een eigen auto.

Bedrijven waren begin dit jaar voor het eerst goed voor meer dan 1 miljoen auto's. Zij voegden in 2019 circa 45.000 voertuigen toe aan hun totaal. Vergeleken met vijf jaar geleden rijden er 7,5 procent meer auto’s van particulieren op de weg. De stijging van het aantal auto's die op naam van een bedrijf staan, steeg in die periode met bijna een vijfde.

Meer uit Financieel

Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

13 minuten geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

2 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

2 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

3 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Pensioenfonds daagt bestuurders failliet BCC voor de rechter

AMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.

4 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

6 uur geleden