Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagenknecht op eerste congres BSW: nieuw politiek begin nodig

Wagenknecht op eerste congres BSW: nieuw politiek begin nodig

BERLIJN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Met scherpe aanvallen op de Duitse regering heeft Sahra Wagenknecht haar nieuwe partijleden toegesproken op de eerste conferentie van de Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW). "Ons land heeft absoluut een nieuwe politiek begin nodig".

Ze noemde de zittende coalitie de "domste regering van Europa" en beschuldigde de regering ervan het land in een crisis en zelfs mogelijk in een oorlog te leiden, verwijzend naar de oorlog in Oekraïne. Wagenknecht is fel tegenstander van de Duitse wapenleveranties aan dat land.

"We leveren wapens aan Oekraïne voor een overwinning waarin, helaas, zelfs de Oekraïense generaals niet langer geloven", zei ze daarover. "Deze oorlog moet zeer snel door middel van onderhandelingen tot een einde worden gebracht", zei ze onder applaus in een voormalige bioscoop aan de Karl Max Allee in Berlijn.

Die Linke

De 54-jarige Wagenknecht richtte de BSW begin januari op en kent momenteel zo'n 450 partijleden. Eerder splitste zij zich af van de linkse partij Die Linke. Met haar nieuwe partij wil Wagenknecht de sociale ongelijkheid in Duitsland aanpakken. Volgens de politica zijn er steeds meer beroepen die geen sociale zekerheid meer bieden of waarmee het niet mogelijk is een eigen huis te verkrijgen. "Dat moet weer veranderen in ons land". Ook richt ze haar pijlen op verandering van de gezondheidszorg.

Analisten schatten in dat de komst van BSW ten koste kan gaan van de populariteit van de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD), die op dit moment goed scoort in de peilingen. Over die partij zei BSW-secretaris Christian Leye dat mensen met een inkomen van 300.000 euro of meer het meest zouden profiteren van het AfD-programma. "De AfD geeft niets om jouw problemen", richtte Leye zich op mensen met een laag inkomen.

EU

Op het congres zijn de kandidatenlijst en het programma van de BSW voor de Europese verkiezingen vastgesteld. De partij is kritisch op de EU, wil dat er minder regels worden opgelegd vanuit Brussel, én dat Duitsland zich daar indien nodig niet aan hoeft te houden.

Mogelijk doet de partij dit jaar ook mee aan de deelstaatverkiezingen in Brandenburg, Saksen en Thüringen.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

2 uur geleden
Artemis II-astronauten breken record verste ruimtereis

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.

2 uur geleden
Al circa 1500 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.

4 uur geleden
Trump zegt dat het met in Iran neergeschoten vliegers goed gaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.

4 uur geleden
Rechter Boekarest schrapt preventieve maatregel tegen Andrew Tate

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.

5 uur geleden
Trump: voorstel wapenstilstand met Iran niet goed genoeg

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.

5 uur geleden
Wolf die vrouw in gezicht beet weer vrijgelaten in Duitsland

HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.

6 uur geleden