Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagenknecht op eerste congres BSW: nieuw politiek begin nodig

Wagenknecht op eerste congres BSW: nieuw politiek begin nodig

BERLIJN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Met scherpe aanvallen op de Duitse regering heeft Sahra Wagenknecht haar nieuwe partijleden toegesproken op de eerste conferentie van de Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW). "Ons land heeft absoluut een nieuwe politiek begin nodig".

Ze noemde de zittende coalitie de "domste regering van Europa" en beschuldigde de regering ervan het land in een crisis en zelfs mogelijk in een oorlog te leiden, verwijzend naar de oorlog in Oekraïne. Wagenknecht is fel tegenstander van de Duitse wapenleveranties aan dat land.

"We leveren wapens aan Oekraïne voor een overwinning waarin, helaas, zelfs de Oekraïense generaals niet langer geloven", zei ze daarover. "Deze oorlog moet zeer snel door middel van onderhandelingen tot een einde worden gebracht", zei ze onder applaus in een voormalige bioscoop aan de Karl Max Allee in Berlijn.

Die Linke

De 54-jarige Wagenknecht richtte de BSW begin januari op en kent momenteel zo'n 450 partijleden. Eerder splitste zij zich af van de linkse partij Die Linke. Met haar nieuwe partij wil Wagenknecht de sociale ongelijkheid in Duitsland aanpakken. Volgens de politica zijn er steeds meer beroepen die geen sociale zekerheid meer bieden of waarmee het niet mogelijk is een eigen huis te verkrijgen. "Dat moet weer veranderen in ons land". Ook richt ze haar pijlen op verandering van de gezondheidszorg.

Analisten schatten in dat de komst van BSW ten koste kan gaan van de populariteit van de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD), die op dit moment goed scoort in de peilingen. Over die partij zei BSW-secretaris Christian Leye dat mensen met een inkomen van 300.000 euro of meer het meest zouden profiteren van het AfD-programma. "De AfD geeft niets om jouw problemen", richtte Leye zich op mensen met een laag inkomen.

EU

Op het congres zijn de kandidatenlijst en het programma van de BSW voor de Europese verkiezingen vastgesteld. De partij is kritisch op de EU, wil dat er minder regels worden opgelegd vanuit Brussel, én dat Duitsland zich daar indien nodig niet aan hoeft te houden.

Mogelijk doet de partij dit jaar ook mee aan de deelstaatverkiezingen in Brandenburg, Saksen en Thüringen.

Meer uit Buitenland

Britse regering scherpt asielbeleid flink aan

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het asielbeleid van het Verenigd Koninkrijk gaat op de schop. Een asielstatus wordt in het nieuwe beleid nog maar voor dertig maanden afgegeven in plaats van vijf jaar, en die status zal "regelmatig" worden geëvalueerd, zo meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdagavond laat. Ziet het VK het land van herkomst als weer veilig, dan wordt de asielaanvrager teruggestuurd.

4 uur geleden
Oekraïne en Rusland hervatten gevangenenruil

KYIV (ANP) - Oekraïne en Rusland bereiden de hervatting voor van een gevangenenruil die eerder stil was komen te liggen. De Oekraïense voormalige minister van Defensie Rustem Umerov meldt op Telegram dat hij daarover gesprekken heeft gevoerd met bemiddelaars in Turkije en de Verenigde Arabische Emiraten.

10 uur geleden
Poetin belt Netanyahu over Iran en Midden-Oosten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met de premier van Israël Benjamin Netanyahu gesproken over onder meer het Iraanse nucleaire programma, de toestand in de Gazastrook en over Syrië. Het Kremlin heeft het telefonische gesprek naar buiten gebracht.

15 uur geleden
Duizenden lopen Global Climate March in COP-gaststad Belém

BELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.

21 uur geleden
Dode door mogelijke tornado in vakantieoord Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.

22 uur geleden
Congo en rebellengroep M23 sluiten principeakkoord voor vrede

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.

23 uur geleden
Vaticaan geeft historische objecten terug aan inheemse Canadezen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.

23 uur geleden