Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wagenknecht op eerste congres BSW: nieuw politiek begin nodig

Wagenknecht op eerste congres BSW: nieuw politiek begin nodig

BERLIJN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Met scherpe aanvallen op de Duitse regering heeft Sahra Wagenknecht haar nieuwe partijleden toegesproken op de eerste conferentie van de Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW). "Ons land heeft absoluut een nieuwe politiek begin nodig".

Ze noemde de zittende coalitie de "domste regering van Europa" en beschuldigde de regering ervan het land in een crisis en zelfs mogelijk in een oorlog te leiden, verwijzend naar de oorlog in Oekraïne. Wagenknecht is fel tegenstander van de Duitse wapenleveranties aan dat land.

"We leveren wapens aan Oekraïne voor een overwinning waarin, helaas, zelfs de Oekraïense generaals niet langer geloven", zei ze daarover. "Deze oorlog moet zeer snel door middel van onderhandelingen tot een einde worden gebracht", zei ze onder applaus in een voormalige bioscoop aan de Karl Max Allee in Berlijn.

Die Linke

De 54-jarige Wagenknecht richtte de BSW begin januari op en kent momenteel zo'n 450 partijleden. Eerder splitste zij zich af van de linkse partij Die Linke. Met haar nieuwe partij wil Wagenknecht de sociale ongelijkheid in Duitsland aanpakken. Volgens de politica zijn er steeds meer beroepen die geen sociale zekerheid meer bieden of waarmee het niet mogelijk is een eigen huis te verkrijgen. "Dat moet weer veranderen in ons land". Ook richt ze haar pijlen op verandering van de gezondheidszorg.

Analisten schatten in dat de komst van BSW ten koste kan gaan van de populariteit van de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD), die op dit moment goed scoort in de peilingen. Over die partij zei BSW-secretaris Christian Leye dat mensen met een inkomen van 300.000 euro of meer het meest zouden profiteren van het AfD-programma. "De AfD geeft niets om jouw problemen", richtte Leye zich op mensen met een laag inkomen.

EU

Op het congres zijn de kandidatenlijst en het programma van de BSW voor de Europese verkiezingen vastgesteld. De partij is kritisch op de EU, wil dat er minder regels worden opgelegd vanuit Brussel, én dat Duitsland zich daar indien nodig niet aan hoeft te houden.

Mogelijk doet de partij dit jaar ook mee aan de deelstaatverkiezingen in Brandenburg, Saksen en Thüringen.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

23 minuten geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

26 minuten geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

3 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

4 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

4 uur geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

4 uur geleden