Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wageningen: nu niet veel te doen aan lezing Khatib

Wageningen: nu niet veel te doen aan lezing Khatib

WAGENINGEN (ANP) - De gemeente Wageningen houdt de geplande toespraak van de Palestijnse activist Mohammed Khatib in de gaten, maar voorlopig is er niet veel aan te doen. Burgemeester Floor Vermeulen kan bijvoorbeeld geen beperkingen opleggen, omdat het geen protest in de openbare ruimte is, zegt zijn woordvoerder.

Het is de bedoeling dat Khatib vrijdag spreekt tijdens een bijeenkomst van Wageningen Encampment, een groep studenten en medewerkers van de Wageningse universiteit die tegen de Israëlische regering zijn. Ze eisen onder meer dat de universiteit banden met Israëlische instellingen verbreekt. De protestbijeenkomst is op de campus van de universiteit.

Khatib is aangesloten bij de pro-Palestijnse organisatie Samidoun. Hij mag Nederland niet in, omdat het kabinet eerder dit jaar een inreisverbod heeft opgelegd. Dat geldt nog steeds. Daarom spreekt hij via een videoverbinding. "Dat mag hij gewoon doen. Deze meneer heeft de afgelopen tijd op zestig plekken een toespraak gehouden, ook op de Radboud Universiteit in Nijmegen, en daar is het goed gegaan", aldus de Wageningse woordvoerder.

'Zeer ongewenst'

Justitieminister David van Weel zei maandag dat hij een videotoespraak van Khatib "zeer ongewenst" zou vinden. "We roepen onderwijsinstellingen op om het online verspreiden van een haatdragende boodschap niet te faciliteren."

De gemeente Wageningen zegt dat er voorafgaand aan de bijeenkomst contact is met de politie, het Openbaar Ministerie en de universiteit. "Mocht er vooraf of tijdens de demonstratie aanleiding zijn om vanuit openbare orde maatregelen te nemen, dan gebeurt dat."

Politiek asiel

Ook de universiteit zoekt uit wat er vrijdag precies gebeurt en heeft nog geen beslissingen genomen over de bijeenkomst. Het verbreken van de banden met Israël, zoals de demonstranten willen, is voor de universiteit niet bespreekbaar. Medewerkers en studenten moeten zelf kunnen beslissen met wie ze samenwerken, meldde de universiteit eerder al. Die vindt ook dat het "niet de rol van een universiteit is om iets te vinden van een geopolitiek conflict", dat is aan de politiek.

Khatib werd in 1990 geboren in een kamp voor Palestijnse vluchtelingen in Libanon en woont sinds 2010 in België. Hij heeft daar politiek asiel, maar de Belgische overheid wil hem het land uitzetten. Zijn organisatie Samidoun is in Duitsland verboden. De Verenigde Staten en Canada hebben Samidoun bestempeld tot terreurorganisatie.

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

4 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

4 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

8 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

8 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

9 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

9 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

10 uur geleden