Wade gooit eerste 'ninedarter' op WK in bijna vijf jaar
LONDEN (ANP) - Na een droogte van bijna vijf jaar heeft het WK darts in Londen weer een perfecte serie van negen pijlen mogen verwelkomen. De Engelsman James Wade gooide dinsdag tijdens de derde ronde van het wereldkampioenschap een 'ninedarter' in de vijfde en beslissende set tegen zijn landgenoot Stephen Bunting. De laatste darter die daar tijdens een WK in slaagde was de Schot Gary Anderson, in januari 2016.
In de tweede leg van de vijfde set gooide Wade tweemaal 180 en finishte hij met 141. Ondanks de 'ninedarter' ging Wade, een van de titelfavorieten, alsnog onderuit. Hij zag zijn 2-0-voorsprong in sets volledig worden omgedraaid door Bunting (2-4), die doorgaat naar de vierde ronde.
Voor Wade, drievoudig halvefinalist en bijgenaamd 'The Machine', was het zijn derde negendarter uit zijn loopbaan, maar zijn eerste op het wereldkampioenschap. Het is intussen de tiende negendarter in de geschiedenis van het WK van de PDC. Raymond van Barneveld had de primeur op 2 januari 2009, en gooide er op dat toernooi twee. Michael van Gerwen slaagde er in 2012 één keer in.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
7 uur geleden