Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waddenzee dreigt UNESCO-status te verliezen om mijnbouw

Waddenzee dreigt UNESCO-status te verliezen om mijnbouw

DEN HAAG (ANP) - De Waddenzee dreigt de status van UNESCO Werelderfgoed te verliezen als Nederland doorgaat met het winnen van zout en gas in de regio. UNESCO uit haar zorgen over de zoutwinning onder de Waddenzee en de voorgenomen gasboringen bij Ternaard in een kritisch rapport, opgesteld door het internationale samenwerkingsverband voor natuurbehoud IUCN. Demissionair natuurminister Christianne van der Wal heeft een deel van het rapport dinsdagavond naar de Tweede Kamer gestuurd.

UNESCO wil dat de gaswinning bij Ternaard niet doorgaat. Ook moeten Nederland, Duitsland en Denemarken uiterlijk 1 februari een plan hebben voor het behoud van de Waddenzee.

Door mijnbouw kan de bodem onder de Waddenzee verzakken. Als daar ook nog eens zeespiegelstijging bijkomt, verliest de Waddenzee mogelijk haar unieke kenmerk: het droogvallen bij eb, waardoor zeevogels voedsel kunnen verzamelen op de moddervlaktes. Ook hebben vissen en andere zeedieren last van geluid door de onderzeese werkzaamheden.

Definitief besluit

Van der Wal komt pas later met een inhoudelijke reactie. Eerst moet UNESCO een definitief besluit nemen over de adviezen uit het rapport. Dat gebeurt van 10 tot en met 25 september op een conferentie in de Saoedische hoofdstad Riyad.

Nederland kent twaalf Werelderfgoederen. Zowel cultuur als natuur kan worden aangemerkt als Werelderfgoed. Alle landen die zijn aangesloten bij UNESCO hebben zich gecommitteerd om de erfgoederen in stand te houden.

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

7 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

9 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

10 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

20 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

23 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 dag geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden