WADA start onderzoek naar handelen Britse antidopingagentschap
LONDEN (ANP) - Het wereld antidopingagentschap WADA is een onderzoek gestart naar het Britse antidopingagentschap UKAD. Het UKAD wordt ervan verdacht in 2011 de Britse wielerfederatie toestemming te hebben gegeven dopingtests te laten uitvoeren in niet-geaccrediteerde privélaboratoria. Het UKAD bevestigde zondag het onderzoek van het WADA en gaf aan volledig mee te werken.
De Britse wielerbond zou na een test die een laag nandrolongehalte bevatte, hetgeen te wijten kan zijn aan een medisch probleem of een vervuilde staal, ervoor gekozen hebben urinestalen te testen in privélaboratoria. Dat is niet toegestaan volgens het WADA-reglement.
Dave Brailsford, de huidige algemeen manager van wielerploeg Ineos Grenadiers en voorheen Team Sky, was destijds prestatiemanager bij British Cycling. Richard Freeman, die als arts van Sky eerder al in opspraak kwam in een dopingschandaal, behoorde op dat moment ook tot de medische staf. Onlangs werd hij veroordeeld voor het bestellen van testosteron voor dopingdoeleinden bij Sky in 2011.
Enkele maanden na de handelingen waarnaar het WADA onderzoek doet, veroverde de Britse wielerploeg op de Olympische Spelen in Londen twaalf medailles, waarvan acht gouden.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
9 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
11 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
19 uur geleden