Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WADA rondt dopingonderzoek naar 298 Russische sporters af

WADA rondt dopingonderzoek naar 298 Russische sporters af

MONTREAL (ANP/RTR) - Het dopingonderzoek naar 298 Russische sporters is na een jaar afgerond. Dat meldt het mondiale antidopingbureau WADA. De resultaten zijn naar 28 antidopingagentschappen gestuurd, alsmede 27 internationale sportfederaties en één organisator van een groot toernooi. Deze instanties moeten nu beslissen of er een dopingzaak komt tegen de sporter in kwestie.

Het WADA zal de feiten met de betreffende antidopingorganisatie (ADO) doornemen en daarna het ADO-oordeel afwachten. WADA kan, indien dat noodzakelijk wordt geacht, nog beroep aantekenen bij het internationaal sporttribunaal (CAS).

Het project werd uitgevoerd door de opsporings- en inlichtingendienst van het WADA. Met behulp van verzamelde data uit het gewraakte laboratorium in Moskou werden de systematische dopingpraktijken in de Russische sportwereld nader onderzocht.

Bewijsmateriaal

Russische officials wilden de WADA-inspecteurs eerst geen toegang tot de betreffende gegevens verschaffen. Later werden deze Russen schuldig bevonden aan geknoei met het bewijsmateriaal. Als gevolg van deze manipulaties werd Rusland vorig jaar voor vier jaar geschorst voor alle grote sportevenementen. De Russische beroepszaak bij het CAS loopt nog.

Volgens WADA hebben 153 zaken van de 298 ingeleverde dossiers niets te maken met gemanipuleerde data.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

1 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

2 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

3 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

9 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

9 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

23 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

1 dag geleden