WADA rondt dopingonderzoek naar 298 Russische sporters af
MONTREAL (ANP/RTR) - Het dopingonderzoek naar 298 Russische sporters is na een jaar afgerond. Dat meldt het mondiale antidopingbureau WADA. De resultaten zijn naar 28 antidopingagentschappen gestuurd, alsmede 27 internationale sportfederaties en één organisator van een groot toernooi. Deze instanties moeten nu beslissen of er een dopingzaak komt tegen de sporter in kwestie.
Het WADA zal de feiten met de betreffende antidopingorganisatie (ADO) doornemen en daarna het ADO-oordeel afwachten. WADA kan, indien dat noodzakelijk wordt geacht, nog beroep aantekenen bij het internationaal sporttribunaal (CAS).
Het project werd uitgevoerd door de opsporings- en inlichtingendienst van het WADA. Met behulp van verzamelde data uit het gewraakte laboratorium in Moskou werden de systematische dopingpraktijken in de Russische sportwereld nader onderzocht.
Bewijsmateriaal
Russische officials wilden de WADA-inspecteurs eerst geen toegang tot de betreffende gegevens verschaffen. Later werden deze Russen schuldig bevonden aan geknoei met het bewijsmateriaal. Als gevolg van deze manipulaties werd Rusland vorig jaar voor vier jaar geschorst voor alle grote sportevenementen. De Russische beroepszaak bij het CAS loopt nog.
Volgens WADA hebben 153 zaken van de 298 ingeleverde dossiers niets te maken met gemanipuleerde data.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
12 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
23 uur geleden