WADA gaat in 2022 beoordelen of cannabis van dopinglijst kan
MONTREAL (ANP) - Het wereldantidopingagentschap WADA gaat volgend jaar bekijken of cannabis van de lijst met verboden middelen geschrapt kan worden. In 2022 wordt er een wetenschappelijk onderzoek uitgevoerd, zo meldde het WADA in een verklaring na een vergadering van het uitvoerend comité in Istanbul.
Het WADA kreeg verzoeken om de status van cannabis te herzien. Volgens atleten en andere belanghebbenden zijn de regels met betrekking tot cannabis gedateerd.
In aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio ontstond er ophef over cannabis. De Amerikaanse sprintster Sha'Carri Richardson (21) werd uitgesloten omdat ze positief testte na de trials eind juni in Eugene. Ze gaf aan dat ze marihuana had genomen om het verdriet om het overlijden van haar moeder te verwerken.
"Zoals ik al schreef op Twitter: ik ben een mens. Als mens wil ik open en eerlijk zijn, of het nou goed of slecht nieuws is", zei Richardson begin juli in een interview met NBC. "Maar het gaat om marihuana. De naam Richardson zal nooit gekoppeld worden aan anabole steroïden."
Sebastian Coe, de baas van het WADA, ondersteunt de nieuwe beoordeling van cannabis. "Het is een goed moment om het onder de loep te nemen", zei hij tijdens de Spelen van Tokio. "Dat lijkt me verstandig, want niets is in steen gebeiteld. Je past je aan en evalueert af en toe opnieuw."
Cannabis blijft sowieso ook volgend jaar op de lijst met verboden middelen staan.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
10 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
11 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
12 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
13 uur geleden