Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WADA gaat in 2022 beoordelen of cannabis van dopinglijst kan

WADA gaat in 2022 beoordelen of cannabis van dopinglijst kan

MONTREAL (ANP) - Het wereldantidopingagentschap WADA gaat volgend jaar bekijken of cannabis van de lijst met verboden middelen geschrapt kan worden. In 2022 wordt er een wetenschappelijk onderzoek uitgevoerd, zo meldde het WADA in een verklaring na een vergadering van het uitvoerend comité in Istanbul.

Het WADA kreeg verzoeken om de status van cannabis te herzien. Volgens atleten en andere belanghebbenden zijn de regels met betrekking tot cannabis gedateerd.

In aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio ontstond er ophef over cannabis. De Amerikaanse sprintster Sha'Carri Richardson (21) werd uitgesloten omdat ze positief testte na de trials eind juni in Eugene. Ze gaf aan dat ze marihuana had genomen om het verdriet om het overlijden van haar moeder te verwerken.

"Zoals ik al schreef op Twitter: ik ben een mens. Als mens wil ik open en eerlijk zijn, of het nou goed of slecht nieuws is", zei Richardson begin juli in een interview met NBC. "Maar het gaat om marihuana. De naam Richardson zal nooit gekoppeld worden aan anabole steroïden."

Sebastian Coe, de baas van het WADA, ondersteunt de nieuwe beoordeling van cannabis. "Het is een goed moment om het onder de loep te nemen", zei hij tijdens de Spelen van Tokio. "Dat lijkt me verstandig, want niets is in steen gebeiteld. Je past je aan en evalueert af en toe opnieuw."

Cannabis blijft sowieso ook volgend jaar op de lijst met verboden middelen staan.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

37 minuten geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

3 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

3 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

3 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

5 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

7 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

10 uur geleden