WADA-baas: anti-dopingbeleid slaapt ook nu niet
MONTREAL (ANP/RTR) - In scherpe bewoordingen heeft Witold Banka, de baas van de mondiale antidopingorganisatie WADA, kwaadwillende sporters gewaarschuwd: denk niet dat je nu kunt profiteren van de huidige crisis in de wereld vanwege het coronavirus. "Als je een bedrieger bent, zul je ook in deze tijden gepakt worden. Ga daar maar vanuit. We zullen je ontmaskeren en uit de sport gooien. Want dan ben je geen atleet", betoogde de Poolse oud-atleet.
Van een goed werkend antidopingsysteem is in de sportwereld momenteel geen sprake meer. Door het volledig stilvallen van de nationale en internationale competities, door reisbeperkingen, door al dan niet vrijwillige periodes van quarantaine en door een volledig overhoop gehaalde sportkalender kan het geplande testprogramma door de antidopingjagers amper worden uitgevoerd. Sporters die denken daarvan de komende maanden te kunnen profiteren door een 'kuur' met verboden middelen te nemen, komen volgens Banka bedrogen uit.
"We zullen alle wapens inzetten waarover we nu de beschikking hebben", betoogde de WADA-chef. "Hopelijk krijgen we snel weer onze volledige arsenaal terug. Voor nu, nog zonder alle dopingcontroles, moeten we vertrouwen op het biologische paspoort van de sporters, op de analyses op langere termijn en op onderzoek. Daarnaast dienen de atleten ook nu beschikbaar te blijven voor mogelijke dopingtests en moeten ze ook gewoon hun informatie over hun verblijfplaatsen blijven opsturen."
Banka: "We zitten met een groot probleem opgescheept, maar anti-dopingbeleid slaapt nooit. Dat is de boodschap die ik graag wil meegeven aan de sportwereld. We zullen er alles aan blijven doen om de integriteit van het systeem te waarborgen en zodoende een speelveld met gelijke kansen te behouden. Dankzij het uitstel van de Spelen van Tokio 2020 hebben we nu gelukkig meer tijd om onder meer het testprogramma weer op gang te brengen als de situatie met het coronavirus helemaal onder controle is."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
43 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geleden