
Wachttijden rijexamens bij CBR blijven te hoog
DEN HAAG (ANP) - Mensen die hun rijbewijs willen halen, moeten nog steeds te lang van tevoren een praktijkexamen reserveren, meldt demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur). De reserveringstermijn lag eind juni boven de zestien weken, meer dan dubbel zo lang als het doel voor het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR): dat ligt op zeven weken.
Er zijn al langer problemen bij het CBR, waaronder de lange wachttijden voor rijexamens. Vorig jaar daalde de wachttijd nog van 21 naar twaalf weken, maar later steeg de reserveringstermijn weer, en bleef deze op het te hoge niveau. De vraag naar praktijkexamens is meer toegenomen dan het CBR had verwacht, "met name als gevolg van migratie", aldus Harbers.
Vooral in de randstad moeten mensen die hun praktijkexamen willen doen lang wachten: op sommige plekken is de reserveringstermijn zelfs 22 weken. Het CBR verplaatst nu middelen en examinatoren van de regio naar de randstad, maar dit leidt in de tussentijd tot vertraging.
Volledige kwaliteitsborging
Een derde reden dat de wachttijden niet teruglopen, is dat het CBR weer aan volledige kwaliteitsborging van examinatoren moet doen. Het programma hiervoor werd twee jaar lang maar deels toegepast, omdat het CBR een inhaalslag moest maken na corona.
Het CBR verwacht dat de reserveringstermijnen de hele zomer rond de ruim zestien weken blijven duren. Pas daarna zal de gemiddelde wachttijd teruglopen. Eind dit jaar komt de termijn uit op acht tot tien weken, is volgens Harbers de verwachting. Dat is een stuk lager dan de termijnen de afgelopen jaren lagen, maar nog steeds boven het doel van zeven weken. Het is volgens het CBR niet nodig om noodmaatregelen te treffen. "Ik neem dit advies van het CBR over", aldus Harbers.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
9 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "misleidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaatjournaal waarin klimaatrechtvaardigheid centraal staat".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.
15 uur geleden