Wachttijden rijexamens bij CBR blijven te hoog
DEN HAAG (ANP) - Mensen die hun rijbewijs willen halen, moeten nog steeds te lang van tevoren een praktijkexamen reserveren, meldt demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur). De reserveringstermijn lag eind juni boven de zestien weken, meer dan dubbel zo lang als het doel voor het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR): dat ligt op zeven weken.
Er zijn al langer problemen bij het CBR, waaronder de lange wachttijden voor rijexamens. Vorig jaar daalde de wachttijd nog van 21 naar twaalf weken, maar later steeg de reserveringstermijn weer, en bleef deze op het te hoge niveau. De vraag naar praktijkexamens is meer toegenomen dan het CBR had verwacht, "met name als gevolg van migratie", aldus Harbers.
Vooral in de randstad moeten mensen die hun praktijkexamen willen doen lang wachten: op sommige plekken is de reserveringstermijn zelfs 22 weken. Het CBR verplaatst nu middelen en examinatoren van de regio naar de randstad, maar dit leidt in de tussentijd tot vertraging.
Volledige kwaliteitsborging
Een derde reden dat de wachttijden niet teruglopen, is dat het CBR weer aan volledige kwaliteitsborging van examinatoren moet doen. Het programma hiervoor werd twee jaar lang maar deels toegepast, omdat het CBR een inhaalslag moest maken na corona.
Het CBR verwacht dat de reserveringstermijnen de hele zomer rond de ruim zestien weken blijven duren. Pas daarna zal de gemiddelde wachttijd teruglopen. Eind dit jaar komt de termijn uit op acht tot tien weken, is volgens Harbers de verwachting. Dat is een stuk lager dan de termijnen de afgelopen jaren lagen, maar nog steeds boven het doel van zeven weken. Het is volgens het CBR niet nodig om noodmaatregelen te treffen. "Ik neem dit advies van het CBR over", aldus Harbers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de Rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
42 minuten geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.
1 uur geledenHEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.
2 uur geleden