Wachttijd transgenderzorg 6 jaar, situatie ernstig, zegt Netwerk
AMSTERDAM (ANP) - De wachttijd voor een intakegesprek voor mensen die een beroep willen doen op transgenderzorg kan oplopen tot zes jaar. Dat zegt Transgender Netwerk. De voorzitter van de organisatie spreekt van een "crisis die de spuigaten uitloopt".
"De wachttijd groeit al jaren steeds harder, maar structurele oplossingen voor dit probleem zijn ver te zoeken", zegt Remke Verdegem, de voorzitter van Transgender Netwerk. "Transgender mensen die levensreddende zorg nodig hebben, zijn in toenemende mate overgeleverd aan jarenlang in de wachtstand zitten. Met alle gevolgen van dien."
De lange wachttijd is volgens Verdegem niet alleen frustrerend, maar ook schadelijk. "De mentale klachten van patiënten in de wachtstand verergeren alleen maar. Dit is gevaarlijk. Uit onderzoek van 113 Zelfmoordpreventie blijkt dat ruim 80 procent van transgender Nederlanders ooit zelfmoord heeft overwogen, beduidend meer dan niet-transgender Nederlanders."
Tijdens de Pride Walk die zaterdagmiddag in Amsterdam wordt gehouden, vraagt de organisatie op ludieke wijze aandacht voor de crisis in de transgenderzorg. Deelnemers zullen de leuze 'Blijf aan de lijn, er zijn nog 7000 wachtenden voor u! De wachttijd kan oplopen tot zes jaar' roepen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
5 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
7 uur geleden