Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wachttijd komt door tekort aan huisartsen, zeggen verbonden

Wachttijd komt door tekort aan huisartsen, zeggen verbonden

UTRECHT (ANP) - Dat mensen soms wat langer moeten wachten op een afspraak bij de huisarts, komt onder meer door een tekort aan huisartsen in Nederland. Daarnaast zijn er steeds meer mensen die zorg nodig hebben, en die patiënten hebben ook steeds meer zorg nodig. Dat zeggen de twee beroepsorganisaties, de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG).

Huisartsenpraktijken hebben het volgens LHV en NHG heel druk. "Er wordt steeds meer zorg van huisartsen gevraagd, onder andere doordat mensen ouder worden en langer thuis blijven wonen", aldus de beroepsverenigingen. Op andere plekken in de zorg belanden mensen op een wachtlijst, en in de tussentijd doen ze weer een beroep op de huisarts om die wachttijd door te komen.

Volgens de LHV en het NHG zijn er meer huisartsen en praktijkmedewerkers nodig. "Gelukkig is het aantal plekken op de huisartsenopleidingen opgehoogd; hopelijk leidt dat over enkele jaren tot instroom van meer huisartsen." Maar als die mensen er eenmaal zijn, is het ook belangrijk om ze te behouden. Daarom pleiten de organisaties voor minder werkdruk door het verminderen van "administratieve rompslomp".

Geestelijke gezondheidszorg

Ook willen de beide verenigingen dat de wachtlijsten in bijvoorbeeld de geestelijke gezondheidszorg worden teruggedrongen. Als mensen daar hulp kunnen krijgen, krijgen huisartsen meer ruimte voor andere patiënten.

Huisartsen streven ernaar om mensen binnen drie dagen te helpen bij problemen die niet spoedeisend zijn. Bij zes op de tien patiënten lukt dat, maar in een enquête van ANP en Kieskompas zeggen drie op de tien mensen dat ze langer moeten wachten voor ze aan de beurt zijn. Een deel moet tot twee weken wachten. De problemen zijn het grootst in Flevoland en Utrecht. In die provincies duurt het voor meer dan 40 procent van de mensen langer dan drie dagen voor ze op afspraak kunnen komen.

Meer uit Gezond

Zes meldingen bij NVWA over ziekte na babyvoeding Nestlé

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.

2 dagen geleden
Zo'n 3,5 miljoen mensen hebben last van medicijntekorten

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.

6 dagen geleden
Onderzoek NFI naar ophelderen sterfgevallen door pijnstillers

DEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.

2 weken geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

2 weken geleden
Meer waterpokken bij kinderen dan gebruikelijk in winter

UTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.

3 weken geleden
Hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren op spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.

3 weken geleden
Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

4 weken geleden