'Wachtkamer' voor asielzoekers in Zoutkamp mag niet uitbreiden
WINSUM (ANP) - De 'wachtkamer' voor asielzoekers in het Groningse Zoutkamp mag voorlopig niet worden uitgebreid. Het terrein biedt nu plek aan zeshonderd mensen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdag gevraagd om dat uit te breiden naar zevenhonderd, de maximale omvang van de opvang. Maar de gemeente Het Hogeland heeft dat afgewezen.
De opvang is bedoeld als tijdelijke slaapplaats voor mensen die nog niet kunnen worden geregistreerd bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dit moet voorkomen dat vluchtelingen buiten slapen. De 'wachtkamer' mag naar zijn maximale grootte wanneer er sprake is van "uitzonderlijke instroom", maar burgemeester Henk Jan Bolding (CDA) vindt dat daar geen sprake van is, zegt een gemeentewoordvoerder na berichtgeving van RTV Noord.
De burgemeester heeft volgens de woordvoerder "overwogen dat die honderd extra plaatsen die het COA vraagt niet nodig zijn". De gemeente Het Hogeland, waar Zoutkamp onder valt, vindt "dat gemeenten in de provincie Groningen op dit moment genoeg doen aan de opvang van vluchtelingen. De burgemeester vindt dat gemeenten elders in het land nu aan zet zijn."
De deuren van het terrein gaan niet op slot. Als er asielzoekers van Zoutkamp naar Ter Apel gaan om te worden geregistreerd en daarna opvang krijgen op een andere plek in het land, komen er plaatsen vrij voor nieuwe asielzoekers, zolang het totale aantal opgevangen mensen niet boven de zeshonderd uitkomt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Onder de Surinaamse president Ronald Venetiaan werden de banden tussen Suriname en Nederland sterker, aldus demissionair premier Dick Schoof. Het presidentschap van Venetiaan was "een periode waarin de relatie met Nederland verder verdiepte, gebaseerd op wederzijdse betrokkenheid tussen beide landen".
2 uur geledenTEXEL (ANP) - De gemeenteraad van Texel wil niet langer dat studenten van het Utrechtsch Studenten Werkkamp (USW) in de zomer de stranden bewaken. Negen raadsleden stemden voor het plan van GroenLinks, PvdA, CDA en D66, en zes tegen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige die vorig jaar is veroordeeld in een zedenzaak, heeft van het tuchtcollege in Den Bosch een algeheel beroepsverbod voor de zorg gekregen. De zorgverlener heeft een ernstig beperkte vrouw van 71 seksueel misbruikt. Dat gebeurde in de privésfeer, maar het tuchtcollege vindt de zaak dermate ernstig dat een beroepsverbod passend is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisscholen moeten vanaf 2030 de norm halen voor digitale veiligheid van de leersystemen. Demissionair staatssecretaris Koen Becking (basisonderwijs) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de scholen daarvoor in 2027 duidelijk moeten hebben hoe het met de digitale veiligheid is gesteld.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Presentator Jan Roos van het YouTube-kanaal RoddelPraat is door de rechtbank in Leeuwarden vrijgesproken van opruiing. Het Openbaar Ministerie maakte in november vorig jaar bekend dat er een strafrechtelijk onderzoek naar Roos was gestart, omdat in een uitzending van hem zou zijn "opgeroepen tot geweld en een suggestie werd gedaan hoe om te gaan met journalisten op Ameland op en rond het Sunneklaasfeest". Roos eist nu een schadevergoeding van het OM.
6 uur geleden