Waarschuwingsschoten bij oppakken overvallers, onder wie 14-jarige
ROOSENDAAL (ANP) - De politie heeft woensdag na een achtervolging drie verdachten, onder wie een 14-jarige jongen uit Schiedam, opgepakt voor een gewapende overval in Roosendaal. Bij de aanhouding zijn meerdere waarschuwingsschoten gelost, meldt de politie. De twee andere verdachten zijn een 28-jarige Rotterdammer en een 27-jarige man uit Schiedam.
De overval op een winkel aan de Rucphensebaan werd rond 16.00 uur gemeld. De daders gingen ervandoor met een auto, waarna de politie hen met onder meer een helikopter achtervolgde. In de buurt van de Vioolstraat in Etten-Leur werd de auto aan de kant gezet en zijn de drie aangehouden, waarbij agenten waarschuwingsschoten losten. Een vierde verdachte kon ontkomen.
In de auto is een vuurwapen gevonden. Volgens BN DeStem was de overval bij een pand met daarin twee ondernemingen die actief zijn in de scheepvaartsector. Niemand raakte bij de overval gewond.
De politie denkt te weten wie de vierde persoon is en roept hem op zich te melden op het politiebureau.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."
12 uur geleden