Waarschuwingsschoten bij oppakken overvallers, onder wie 14-jarige
ROOSENDAAL (ANP) - De politie heeft woensdag na een achtervolging drie verdachten, onder wie een 14-jarige jongen uit Schiedam, opgepakt voor een gewapende overval in Roosendaal. Bij de aanhouding zijn meerdere waarschuwingsschoten gelost, meldt de politie. De twee andere verdachten zijn een 28-jarige Rotterdammer en een 27-jarige man uit Schiedam.
De overval op een winkel aan de Rucphensebaan werd rond 16.00 uur gemeld. De daders gingen ervandoor met een auto, waarna de politie hen met onder meer een helikopter achtervolgde. In de buurt van de Vioolstraat in Etten-Leur werd de auto aan de kant gezet en zijn de drie aangehouden, waarbij agenten waarschuwingsschoten losten. Een vierde verdachte kon ontkomen.
In de auto is een vuurwapen gevonden. Volgens BN DeStem was de overval bij een pand met daarin twee ondernemingen die actief zijn in de scheepvaartsector. Niemand raakte bij de overval gewond.
De politie denkt te weten wie de vierde persoon is en roept hem op zich te melden op het politiebureau.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
56 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
4 uur geleden