Waarschuwingen in grote Italiaanse steden voor verzengende hitte
MILAAN (ANP/AFP) - Voor zestien grote Italiaanse steden is vrijdag code rood afgegeven wegens extreme hitte. Het heetst wordt het naar verwachting in Milaan, waar het kwik de 40 graden kan aantikken. Ook in Bologna en Rome wordt het met 39 graden zeer heet. Eerder deze week werd er nog in negen steden gewaarschuwd voor het hete weer. Ook in onder meer Florence, Genua, Turijn en Verona moeten mensen alert zijn op de hitte en hiervoor eventuele maatregelen treffen.
De afgelopen drie maanden lag de gemiddelde temperatuur in het land zo'n twee tot drie graden hoger dan normaal voor de tijd van het jaar. Het Italiaanse weerbureau verwacht dat deze trend ook komende maand nog doorzet.
Behalve met de hitte kampt Italië ook al een tijdje met honderden bosbranden. Op dit moment woedt er nog een flinke in het midden van Toscane. Deze brand heeft sinds maandag al een gebied van 860 hectare ten westen van Lucca in de as gelegd. Vanwege de brand werden donderdag meer dan duizend mensen uit het gebied geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geleden