Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwingen in grote Italiaanse steden voor verzengende hitte

Waarschuwingen in grote Italiaanse steden voor verzengende hitte

MILAAN (ANP/AFP) - Voor zestien grote Italiaanse steden is vrijdag code rood afgegeven wegens extreme hitte. Het heetst wordt het naar verwachting in Milaan, waar het kwik de 40 graden kan aantikken. Ook in Bologna en Rome wordt het met 39 graden zeer heet. Eerder deze week werd er nog in negen steden gewaarschuwd voor het hete weer. Ook in onder meer Florence, Genua, Turijn en Verona moeten mensen alert zijn op de hitte en hiervoor eventuele maatregelen treffen.

De afgelopen drie maanden lag de gemiddelde temperatuur in het land zo'n twee tot drie graden hoger dan normaal voor de tijd van het jaar. Het Italiaanse weerbureau verwacht dat deze trend ook komende maand nog doorzet.

Behalve met de hitte kampt Italië ook al een tijdje met honderden bosbranden. Op dit moment woedt er nog een flinke in het midden van Toscane. Deze brand heeft sinds maandag al een gebied van 860 hectare ten westen van Lucca in de as gelegd. Vanwege de brand werden donderdag meer dan duizend mensen uit het gebied geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

2 minuten geleden
Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

1 uur geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

1 uur geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

2 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

3 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

3 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

6 uur geleden