Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwingen in grote Italiaanse steden voor verzengende hitte

Waarschuwingen in grote Italiaanse steden voor verzengende hitte

MILAAN (ANP/AFP) - Voor zestien grote Italiaanse steden is vrijdag code rood afgegeven wegens extreme hitte. Het heetst wordt het naar verwachting in Milaan, waar het kwik de 40 graden kan aantikken. Ook in Bologna en Rome wordt het met 39 graden zeer heet. Eerder deze week werd er nog in negen steden gewaarschuwd voor het hete weer. Ook in onder meer Florence, Genua, Turijn en Verona moeten mensen alert zijn op de hitte en hiervoor eventuele maatregelen treffen.

De afgelopen drie maanden lag de gemiddelde temperatuur in het land zo'n twee tot drie graden hoger dan normaal voor de tijd van het jaar. Het Italiaanse weerbureau verwacht dat deze trend ook komende maand nog doorzet.

Behalve met de hitte kampt Italië ook al een tijdje met honderden bosbranden. Op dit moment woedt er nog een flinke in het midden van Toscane. Deze brand heeft sinds maandag al een gebied van 860 hectare ten westen van Lucca in de as gelegd. Vanwege de brand werden donderdag meer dan duizend mensen uit het gebied geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

47 minuten geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

4 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

7 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

8 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

8 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

9 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

10 uur geleden