
Waarschuwing voor verkopers paardenmelk om misleidende claims
UTRECHT (ANP) - Voedselwaakhond NVWA heeft meerdere bedrijven een waarschuwing of boete gegeven omdat zij verboden claims deden over de werking van paarden- of ezelinnenmelk. Op de websites van de bedrijven werd bijvoorbeeld beweerd dat supplementen met de melk erin corona kunnen genezen.
Ook stelden de bedrijven dat de producten symptomen van psoriasis, eczeem en allergieën kunnen genezen en voorkomen. Dit soort niet bewezen medische claims zijn verboden. Een bedrijf mag een positief verband tussen een levensmiddel en gezondheid alleen leggen als dit wetenschappelijk is onderzocht en als de Europese Unie goedkeuring geeft.
De NVWA onderzocht 29 websites die producten met paarden- of ezelinnenmelk aanbieden. Op 24 sites stonden verboden claims. Die bedrijven kregen een waarschuwing of boete en hebben de teksten op de sites moeten aanpassen. Als ze zich niet houden aan de afspraken, kan de waakhond hogere boetes opleggen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hackers hebben de gegevens gestolen van meer dan 485.000 vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens Bevolkingsonderzoek Nederland gaat het niet alleen om hun persoonlijke informatie, zoals naam en adres. Van een deel van de vrouwen zijn de testuitslagen van uitstrijkjes en zelftesten ook gestolen.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Vanwege het warme weer geldt vanaf dinsdag 10.00 uur het Nationaal Hitteplan voor alle provincies in Nederland. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag na overleg met het KNMI over de weersverwachting. De temperatuur kan op dinsdag en woensdag oplopen tot boven de 30 graden.
2 uur geledenGRIJPSKERK (ANP) - Door een ongeluk met twee auto's bij het Groningse Grijpskerk zijn maandagochtend drie mensen om het leven gekomen. Dat meldt de politie op X. Het gaat om twee mannen van 62 en 73 jaar uit de gemeente Westerkwartier en een 50-jarige vrouw uit de gemeente Noardeast-Fryslân.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "geschokt" dat opnieuw journalisten tijdens hun werk in Gaza zijn gedood. Vier medewerkers van nieuwszender Al Jazeera, onder wie correspondent Anas al-Sharif, kwamen zondag om door een aanval op een perstent bij een ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte actie van Israël.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Malou Petter stopt met het presenteren van het tv-programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa maandagochtend gemeld. Volgens Talpa is Petter in de afgelopen periode tot de conclusie gekomen dat de inhoudelijke koers van het programma niet bij haar past.
4 uur geleden