Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing voor slechte luchtkwaliteit door paasvuren

Waarschuwing voor slechte luchtkwaliteit door paasvuren

BILTHOVEN (ANP) - De paasvuren die zondag en maandag worden aangestoken, vooral in het oosten van het land, kunnen daar leiden tot een slechte luchtkwaliteit. Mensen kunnen daar gezondheidsklachten van krijgen, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

De wind komt zondag uit het oosten. De rook van de paasvuren in Oost-Nederland kan dan over andere delen van het land waaien. Het RIVM adviseert mensen die gevoelig zijn voor smog om binnen te blijven en zo min mogelijk inspanning te verrichten. Die waarschuwing geldt vooral voor mensen in de oostelijke provincies, maar ook in andere provincies kunnen mensen last hebben van de rook.

Op maandag is de luchtkwaliteit iets beter, omdat de wind dan uit het zuidwesten komt. De rook waait dan richting Duitsland.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

24 minuten geleden
Brand 't Harde nog niet onder controle

'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.

27 minuten geleden
Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

1 uur geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.

1 uur geleden
Natuurbrand 't Harde ontstond tijdens oefening op schietterrein

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.

2 uur geleden
Natuurbrand in bosgebied bij Tilburg

TILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.

3 uur geleden
Natuurbrand 't Harde uitzonderlijk groot, blussen kan dagen duren

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.

3 uur geleden