Waarschuwing voor drijvende mijnen in Zwarte Zee na dambreuk
GENÈVE (ANP/RTR) - Na de catastrofale dambreuk in Oekraïens oorlogsgebied, waarschuwen de Verenigde Naties voor mijnen die kunnen aanspoelen op stranden langs de Zwarte Zee. Volgens een VN-functionaris kunnen bepaalde mijnen die door de overstroming zijn losgeslagen, een grote afstand afleggen omdat ze licht zijn.
Het gaat dan om de PMF-1-antipersoonsmijnen, ook bekend als vlindermijnen. Antitankmijnen zijn zwaarder en daarom is het onwaarschijnlijker dat ze zo ver drijven, aldus de VN-deskundige.
De Kachovkadam was in Russische handen toen hij op 6 juni werd vernietigd. Bij de overstroming van Oekraïens en bezet Russisch gebied kwamen ruim vijftig mensen om het leven. De Oekraïense minister van Milieu begroot de schade op 1,2 miljard euro.
Oekraïne beschuldigt Rusland van het opblazen van de dam uit het Sovjettijdperk. Het Kremlin op zijn beurt stelt dat Kyiv de waterkrachtcentrale in de dam heeft gesaboteerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
43 minuten geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
2 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
4 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
5 uur geleden