Waarschuwing voor drijvende mijnen in Zwarte Zee na dambreuk
GENÈVE (ANP/RTR) - Na de catastrofale dambreuk in Oekraïens oorlogsgebied, waarschuwen de Verenigde Naties voor mijnen die kunnen aanspoelen op stranden langs de Zwarte Zee. Volgens een VN-functionaris kunnen bepaalde mijnen die door de overstroming zijn losgeslagen, een grote afstand afleggen omdat ze licht zijn.
Het gaat dan om de PMF-1-antipersoonsmijnen, ook bekend als vlindermijnen. Antitankmijnen zijn zwaarder en daarom is het onwaarschijnlijker dat ze zo ver drijven, aldus de VN-deskundige.
De Kachovkadam was in Russische handen toen hij op 6 juni werd vernietigd. Bij de overstroming van Oekraïens en bezet Russisch gebied kwamen ruim vijftig mensen om het leven. De Oekraïense minister van Milieu begroot de schade op 1,2 miljard euro.
Oekraïne beschuldigt Rusland van het opblazen van de dam uit het Sovjettijdperk. Het Kremlin op zijn beurt stelt dat Kyiv de waterkrachtcentrale in de dam heeft gesaboteerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
1 minuut geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
5 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
6 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
8 uur geleden