Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing voor drijvende mijnen in Zwarte Zee na dambreuk

Waarschuwing voor drijvende mijnen in Zwarte Zee na dambreuk

GENÈVE (ANP/RTR) - Na de catastrofale dambreuk in Oekraïens oorlogsgebied, waarschuwen de Verenigde Naties voor mijnen die kunnen aanspoelen op stranden langs de Zwarte Zee. Volgens een VN-functionaris kunnen bepaalde mijnen die door de overstroming zijn losgeslagen, een grote afstand afleggen omdat ze licht zijn.

Het gaat dan om de PMF-1-antipersoonsmijnen, ook bekend als vlindermijnen. Antitankmijnen zijn zwaarder en daarom is het onwaarschijnlijker dat ze zo ver drijven, aldus de VN-deskundige.

De Kachovkadam was in Russische handen toen hij op 6 juni werd vernietigd. Bij de overstroming van Oekraïens en bezet Russisch gebied kwamen ruim vijftig mensen om het leven. De Oekraïense minister van Milieu begroot de schade op 1,2 miljard euro.

Oekraïne beschuldigt Rusland van het opblazen van de dam uit het Sovjettijdperk. Het Kremlin op zijn beurt stelt dat Kyiv de waterkrachtcentrale in de dam heeft gesaboteerd.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

1 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

2 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

3 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

5 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

5 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

5 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden