Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing voor drijvende mijnen in Zwarte Zee na dambreuk

Waarschuwing voor drijvende mijnen in Zwarte Zee na dambreuk

GENÈVE (ANP/RTR) - Na de catastrofale dambreuk in Oekraïens oorlogsgebied, waarschuwen de Verenigde Naties voor mijnen die kunnen aanspoelen op stranden langs de Zwarte Zee. Volgens een VN-functionaris kunnen bepaalde mijnen die door de overstroming zijn losgeslagen, een grote afstand afleggen omdat ze licht zijn.

Het gaat dan om de PMF-1-antipersoonsmijnen, ook bekend als vlindermijnen. Antitankmijnen zijn zwaarder en daarom is het onwaarschijnlijker dat ze zo ver drijven, aldus de VN-deskundige.

De Kachovkadam was in Russische handen toen hij op 6 juni werd vernietigd. Bij de overstroming van Oekraïens en bezet Russisch gebied kwamen ruim vijftig mensen om het leven. De Oekraïense minister van Milieu begroot de schade op 1,2 miljard euro.

Oekraïne beschuldigt Rusland van het opblazen van de dam uit het Sovjettijdperk. Het Kremlin op zijn beurt stelt dat Kyiv de waterkrachtcentrale in de dam heeft gesaboteerd.

Meer uit Buitenland

Trump: geen fan van de paus, noemt hem zwak en verschrikkelijk

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.

39 minuten geleden
Buitenlandminister Iran: waren dit weekend dicht bij deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.

4 uur geleden
Magyar belooft eerlijker systeem in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.

4 uur geleden
Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

7 uur geleden
Europese leiders verwelkomen Hongaars verkiezingsresultaat

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.

7 uur geleden