Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing voor blauwalg in opwarmend water

Waarschuwing voor blauwalg in opwarmend water

ARNHEM (ANP) - Rijkswaterstaat, provincies en waterschappen waarschuwen zwemmers voor blauwalg. Deze ziekmakende bacterie groeit razendsnel als het water in plassen en meren opwarmt. De watertemperatuur stijgt de laatste dagen snel doordat het steeds maar erg warm blijft, terwijl het waterpeil zakt door verdamping. Hondenbezitters moeten hun dier ook niet zomaar in vijvers of ander stadswater laten springen, aldus de waterbeheerders.

Gelderland heeft bij verschillende zwemplassen in de Achterhoek en bij de Veluwe al waarschuwingsborden geplaatst. Waterschap Delfland, waar Rotterdam en Den Haag onder vallen, waarschuwt voor blauwalg in onder meer de zwemplassen in het Delftse Hout, Wollebrand en Krabbeplas. Voor zwemplas Madestein geldt zelfs een negatief zwemadvies, zwemmen in deze plas wordt afgeraden. Ook waterschap Vechtstromen in Twente en een deel van Drenthe ziet blauwalg opduiken. Scheldestromen in Zeeland raadt af om te gaan zwemmen in plassen die niet fris ruiken.

Blauwalg is een bacterie die in warm water een drijflaag vormt. In die drijflaag worden gifstoffen ofwel toxines gevormd, waar mensen en dieren erg ziek van kunnen worden. Nu het steeds heel warm blijft duiken ook andere ziektes op in open zwemwater, zoals de onschuldige maar zeer hinderlijke zwemmersjeuk. Er is nog geen botulisme gemeld. Die ziekte waar eenden en vissen aan sterven gedijt ook goed bij aanhoudende warmte. Als het zondag of maandag gaat regenen, zoals wordt verwacht, koelt het water in plassen en meren af en verdwijnen de besmettingen weer.

De waterbeheerders controleren in het zwemseizoen honderden plekken met natuurwater in het hele land. Op zwemwater.nl is te zien waar veilig gezwommen kan worden.

Meer uit Binnenland

Politie herleidde één geweldsoproep tot individu

DEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.

10 minuten geleden
Marechaussee nog in gesprek met migranten van rubberboot Cadzand

HOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.

2 uur geleden
Bijna alle 34 opgepakte relschoppers in Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.

3 uur geleden
Man (43) uit Amsterdam aangehouden voor autobranden Almelo

ALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".

3 uur geleden
Den Haag onderzoekt verhalen schade bij oproepers tot geweld

DEN HAAG (ANP) - De Haagse wethouder Richard de Mos (Economie en Binnenstad) wil onderzoeken hoe personen die de voorbije dagen via sociale media hebben opgeroepen tot plunderingen en geweld financieel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die Haagse ondernemers hierdoor hebben geleden. Dat heeft hij zondag laten weten.

4 uur geleden
Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

10 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

14 uur geleden