Waarschuwing shorttracker Knegt na uitspraken over bondscoach
UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt heeft van de schaatsbond KNSB een officiële waarschuwing gekregen vanwege zijn uitlatingen over bondscoach Niels Kerstholt. De shorttracker had het woensdag tijdens een persdag in Zwijndrecht, in aanloop naar de wereldbekerfinale van komend weekeinde in Dordrecht, over een "zooitje ongeregeld". Suzanne Schulting was ook kritisch over de trainingsprogramma's van Kerstholt, maar zij liet zich in wat andere bewoordingen uit.
Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, sprak donderdag uitvoerig met Knegt. Daarbij kreeg de 33-jarige Fries een officiële waarschuwing.
"Met die uitlatingen heeft hij de normen en waarden van de KNSB met betrekking tot sportief en fatsoenlijk gedrag overtreden", meldt de schaatsbond. "Sjinkie realiseert zich dat hij zijn kritiek op een andere wijze had moeten uiten. Hij heeft zijn excuses aangeboden, waarop besloten is dat hij mag meedoen aan de wedstrijden in Dordrecht. Na de wereldbekerfinale zullen De Wit en disciplinemanager Wilf O’Reilly een gesprek met Sjinkie voeren over diens toekomst binnen de nationale shorttrackselectie."
Eerste seizoen als bondscoach
Kerstholt is bezig aan zijn eerste seizoen als bondscoach. De 39-jarige oud-shorttracker verving Jeroen Otter, met wie Schulting en Knegt jarenlang samenwerkten. Bij het begin van het seizoen, eind september, lieten de twee bekendste shorttrackers van Nederland zich al kritisch uit over Kerstholt. Een kleine vijf maanden later is dat slechte gevoel nog niet weg. Otter fungeert op de achtergrond nog als een soort klankbord.
"Je wilt blind kunnen varen op het schema van de coach en als sporter alleen bezig zijn met eten, trainen en slapen", zei Schulting in Zwijndrecht. "Als ik volgende maand net zo in vorm ben als vorige maand op de EK, word ik geen wereldkampioen. Het voelde toen niet zoals het normaal was." Knegt ging nog een stuk verder en zei: "Ik hoop dat we snel van het zooitje ongeregeld af zijn."
Omgaan met kritiek
Kerstholt gaf aan goed met de kritiek om te te kunnen gaan. "Vertrouwen komt te voet en gaat te paard", aldus de bondscoach. "Schulting en Knegt hebben acht tot twaalf jaar op een bepaalde manier getraind. Het is ook niet gek dat bij hen als eerste de twijfel opkomt. Het heeft tijd nodig om die 'feeling' te krijgen. Ik wist dat ik hier het hele seizoen tegenaan zou lopen. Maar misschien heb ik het allemaal wel een beetje onderschat toen ik aan deze baan begon."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
14 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
17 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
17 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
22 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
23 uur geleden