Waarschuwing schapenhouder om onvoldoende bescherming tegen wolf
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft een schapenhouder een officiële waarschuwing gegeven omdat hij zijn dieren onvoldoende beschermde tegen wolven. Het is voor het eerst, zo meldt de toezichthouder, dat zo'n waarschuwing is gegeven.
De man houdt schapen in weilanden waar vlak bij een roedel wolven leeft. Die heeft de schapen meerdere keren aangevallen.
De waarschuwing volgt op een inspectie van de NVWA, die plaatsvond naar aanleiding van een zogenoemd handhavingsverzoek. De houder heeft inmiddels een deel van zijn schapen beschermd. Met de waarschuwing wil de NVWA stimuleren dat de situatie verbetert voor alle schapen, aldus de autoriteit.
'Te slap'
Animal Rights meldt verantwoordelijk te zijn voor het handhavingsverzoek. De dierenrechtenorganisatie zegt dat in augustus te hebben gedaan over een schapenhouder "in de omgeving Kallenkote-Eesveen", in Overijssel. Animal Rights zegt dinsdagmiddag geïnformeerd te zijn door de NVWA over de inspectie, die op 6 december zou zijn uitgevoerd.
De organisatie noemt de afgegeven waarschuwing "te slap en volstrekt onvoldoende", maar ook een "welkome kentering in het overheidsbeleid". Dit betekent "dat vanaf nu iedere houder van dieren buiten stallen, die deze dieren onvoldoende beschermt, kan rekenen op handhaving door de NVWA, waarschuwingen en vervolgens boetes", verwacht Animal Rights.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
30 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
4 uur geleden