Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing schapenhouder om onvoldoende bescherming tegen wolf

Waarschuwing schapenhouder om onvoldoende bescherming tegen wolf

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft een schapenhouder een officiële waarschuwing gegeven omdat hij zijn dieren onvoldoende beschermde tegen wolven. Het is voor het eerst, zo meldt de toezichthouder, dat zo'n waarschuwing is gegeven.

De man houdt schapen in weilanden waar vlak bij een roedel wolven leeft. Die heeft de schapen meerdere keren aangevallen.

De waarschuwing volgt op een inspectie van de NVWA, die plaatsvond naar aanleiding van een zogenoemd handhavingsverzoek. De houder heeft inmiddels een deel van zijn schapen beschermd. Met de waarschuwing wil de NVWA stimuleren dat de situatie verbetert voor alle schapen, aldus de autoriteit.

'Te slap'

Animal Rights meldt verantwoordelijk te zijn voor het handhavingsverzoek. De dierenrechtenorganisatie zegt dat in augustus te hebben gedaan over een schapenhouder "in de omgeving Kallenkote-Eesveen", in Overijssel. Animal Rights zegt dinsdagmiddag geïnformeerd te zijn door de NVWA over de inspectie, die op 6 december zou zijn uitgevoerd.

De organisatie noemt de afgegeven waarschuwing "te slap en volstrekt onvoldoende", maar ook een "welkome kentering in het overheidsbeleid". Dit betekent "dat vanaf nu iedere houder van dieren buiten stallen, die deze dieren onvoldoende beschermt, kan rekenen op handhaving door de NVWA, waarschuwingen en vervolgens boetes", verwacht Animal Rights.

Meer uit Binnenland

Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

20 minuten geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

21 minuten geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

49 minuten geleden
Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.

1 uur geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

2 uur geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

3 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

4 uur geleden