Waarschuwing schapenhouder om onvoldoende bescherming tegen wolf
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft een schapenhouder een officiële waarschuwing gegeven omdat hij zijn dieren onvoldoende beschermde tegen wolven. Het is voor het eerst, zo meldt de toezichthouder, dat zo'n waarschuwing is gegeven.
De man houdt schapen in weilanden waar vlak bij een roedel wolven leeft. Die heeft de schapen meerdere keren aangevallen.
De waarschuwing volgt op een inspectie van de NVWA, die plaatsvond naar aanleiding van een zogenoemd handhavingsverzoek. De houder heeft inmiddels een deel van zijn schapen beschermd. Met de waarschuwing wil de NVWA stimuleren dat de situatie verbetert voor alle schapen, aldus de autoriteit.
'Te slap'
Animal Rights meldt verantwoordelijk te zijn voor het handhavingsverzoek. De dierenrechtenorganisatie zegt dat in augustus te hebben gedaan over een schapenhouder "in de omgeving Kallenkote-Eesveen", in Overijssel. Animal Rights zegt dinsdagmiddag geïnformeerd te zijn door de NVWA over de inspectie, die op 6 december zou zijn uitgevoerd.
De organisatie noemt de afgegeven waarschuwing "te slap en volstrekt onvoldoende", maar ook een "welkome kentering in het overheidsbeleid". Dit betekent "dat vanaf nu iedere houder van dieren buiten stallen, die deze dieren onvoldoende beschermt, kan rekenen op handhaving door de NVWA, waarschuwingen en vervolgens boetes", verwacht Animal Rights.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
21 uur geleden