Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing schapenhouder om onvoldoende bescherming tegen wolf

Waarschuwing schapenhouder om onvoldoende bescherming tegen wolf

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft een schapenhouder een officiële waarschuwing gegeven omdat hij zijn dieren onvoldoende beschermde tegen wolven. Het is voor het eerst, zo meldt de toezichthouder, dat zo'n waarschuwing is gegeven.

De man houdt schapen in weilanden waar vlak bij een roedel wolven leeft. Die heeft de schapen meerdere keren aangevallen.

De waarschuwing volgt op een inspectie van de NVWA, die plaatsvond naar aanleiding van een zogenoemd handhavingsverzoek. De houder heeft inmiddels een deel van zijn schapen beschermd. Met de waarschuwing wil de NVWA stimuleren dat de situatie verbetert voor alle schapen, aldus de autoriteit.

'Te slap'

Animal Rights meldt verantwoordelijk te zijn voor het handhavingsverzoek. De dierenrechtenorganisatie zegt dat in augustus te hebben gedaan over een schapenhouder "in de omgeving Kallenkote-Eesveen", in Overijssel. Animal Rights zegt dinsdagmiddag geïnformeerd te zijn door de NVWA over de inspectie, die op 6 december zou zijn uitgevoerd.

De organisatie noemt de afgegeven waarschuwing "te slap en volstrekt onvoldoende", maar ook een "welkome kentering in het overheidsbeleid". Dit betekent "dat vanaf nu iedere houder van dieren buiten stallen, die deze dieren onvoldoende beschermt, kan rekenen op handhaving door de NVWA, waarschuwingen en vervolgens boetes", verwacht Animal Rights.

Meer uit Binnenland

Hof veroordeelt 81-jarige tot 18 jaar cel voor moord Kinderdijk

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 81-jarige Cor de J. in hoger beroep veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) in 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.

8 minuten geleden
Kankermedicijn komende maanden beperkt beschikbaar

UTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.

1 uur geleden
Advies aan Hoge Raad om zaak Willem Engel deels opnieuw te doen

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.

2 uur geleden
Onderzoek naar inzet pijnmiddel tegen postcovid teruggetrokken

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.

2 uur geleden
OM tekent hoger beroep aan in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.

3 uur geleden
Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

4 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

4 uur geleden