
Waarschuwing om dichte mist in groot deel land
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt woensdag voor dichte mist in het noorden en oosten van het land. Het weerinstituut heeft daarom code geel afgegeven voor de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Flevoland, Noord-Holland en Utrecht.
In deze provincies is er tot ongeveer middernacht sprake van "gevaarlijke rij-omstandigheden door slecht zicht", aldus het KNMI. Het verkeer wordt geadviseerd de snelheid aan te passen en voldoende afstand te houden. "Mist kan verraderlijk zijn door plotseling optreden."
De mist breidt zich westwaarts uit naar het midden en noordwesten van het land.
Meer uit Binnenland
BEVERWIJK (ANP) - De Wijkertunnel in de A9 bij Beverwijk is weer in beide richtingen open, meldt Rijkswaterstaat. De tunnel ging maandag in de loop van de middag dicht omdat er een ongeluk was met twee bussen vol AZ-supporters. Vijf mensen kampten met onder meer nek- en rugklachten, een persoon is naar het ziekenhuis overgebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondag een man van 21 uit Den Haag opgepakt voor een schietincident waarbij vrijdag een eveneens 21-jarige man uit Den Haag om het leven kwam. Ook de vermoedelijke vluchtauto, een zwarte Citroën C1, is gevonden en in beslag genomen.
1 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - Bij een botsing tussen twee bussen met AZ-fans in de Wijkertunnel in de A9 bij Beverwijk zijn vijf mensen gewond geraakt, meldt de politie. Ze hebben nek-, rug- en aangezichtsklachten. Een persoon wordt overgebracht naar het ziekenhuis.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - RTL zendt maandag een extra journaal uit over het overlijden van paus Franciscus, laat de zender weten aan het ANP. Het programma is om 16.30 uur op RTL 4 te zien.
6 uur geledenBAARN (ANP) - Paus Franciscus had een groot hart voor de zwakkeren in de samenleving. "Dat liet hij steeds weer blijken in zijn teksten en door de bezoeken die hij bracht aan groepen gemarginaliseerden. Ook benadrukte hij de beschermwaardigheid van het leven, van het begin tot het einde", zegt kardinaal Wim Eijk over de op paasmaandag overleden kerkvorst.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Directeur Rolien Sasse van vredesorganisatie PAX noemt de paus "heel bijzonder omdat hij zijn pausschap altijd inzette voor de zwakkeren van de samenleving, en dat deed hij zelfs zondag nog". Sasse beschrijft de overleden paus als "een voorbeeld van nederigheid en verbinding, en een onvermoeibare inspiratie voor vrede".
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS heeft maandagochtend een extra journaal uitgezonden in verband met het overlijden van paus Franciscus. NPO Radio 1 brengt bovendien een extra lang nieuwsbulletin uit over de paus, meldt de nieuwsdienst. De rest van de dag zijn de bulletins extra lang, aldus de NOS. De extra nieuwsuitzendingen zijn te streamen op de website van de NOS.
7 uur geleden