Waarschuwing Koreaanse leverancier Apple valt slecht op beurs
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix, een belangrijke leverancier van Apple, heeft gewaarschuwd voor een afnemende groei van de vraag naar geheugenchips en oplopende voorraden. Daarmee is er opnieuw een grote speler in de techwereld die alarm slaat over de toegenomen wereldwijde economische onzekerheid. Op de beurs in Seoul werd de boodschap slecht ontvangen.
Het aandeel SK Hynix ging woensdag tussentijds bijna 2 procent onderuit ondanks dat de onderneming ook een winstsprong meldde van wel 56 procent. In de voorbije maanden profiteerde SK Hynix namelijk nog sterk van een grote vraag naar chips.
Maar de vooruitzichten zouden duidelijk somberder zijn geworden, omdat de mensen in economisch onzekere tijden minder geneigd zijn bijvoorbeeld een nieuwe smartphone of nieuwe computer te kopen. "De marktgroei voor het jaar zal een stuk lager zijn dan onze verwachtingen eerder dit jaar," aldus SK Hynix-bestuurder Kevin Noh.
Investeringsplannen
Eerder waarschuwden grote techconcerns als Apple en Microsoft ook al voor de gevolgen van een mogelijke wereldwijde recessie. Zij stelden bijvoorbeeld hun investeringsplannen voor dit jaar daarom bij of besloten de werving van nieuw personeel voor de rest van het jaar te verminderen.
Het algehele beeld op de Aziatische beurzen was woensdag gemengd. In Zuid-Korea ging de hoofdgraadmeter 0,6 procent omlaag en in Hongkong leverde de belangrijkste index 1,5 procent in. De toonaangevende Nikkei-index in Japan noteerde rond 07.00 uur Nederlandse tijd wel 0,2 procent in de plus.
Volgens analisten werd op de markten erg voorzichtig gehandeld vanwege het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. De Amerikaanse koepel van centrale banken gaat dan waarschijnlijk opnieuw de rente verhogen in zijn strijd tegen de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten. Er leeft ook vrees dat de sterke renteverhogingen van de Fed een economische recessie kunnen veroorzaken.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
20 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
45 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.
1 uur geleden