Waarschuwing Koreaanse leverancier Apple valt slecht op beurs
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix, een belangrijke leverancier van Apple, heeft gewaarschuwd voor een afnemende groei van de vraag naar geheugenchips en oplopende voorraden. Daarmee is er opnieuw een grote speler in de techwereld die alarm slaat over de toegenomen wereldwijde economische onzekerheid. Op de beurs in Seoul werd de boodschap slecht ontvangen.
Het aandeel SK Hynix ging woensdag tussentijds bijna 2 procent onderuit ondanks dat de onderneming ook een winstsprong meldde van wel 56 procent. In de voorbije maanden profiteerde SK Hynix namelijk nog sterk van een grote vraag naar chips.
Maar de vooruitzichten zouden duidelijk somberder zijn geworden, omdat de mensen in economisch onzekere tijden minder geneigd zijn bijvoorbeeld een nieuwe smartphone of nieuwe computer te kopen. "De marktgroei voor het jaar zal een stuk lager zijn dan onze verwachtingen eerder dit jaar," aldus SK Hynix-bestuurder Kevin Noh.
Investeringsplannen
Eerder waarschuwden grote techconcerns als Apple en Microsoft ook al voor de gevolgen van een mogelijke wereldwijde recessie. Zij stelden bijvoorbeeld hun investeringsplannen voor dit jaar daarom bij of besloten de werving van nieuw personeel voor de rest van het jaar te verminderen.
Het algehele beeld op de Aziatische beurzen was woensdag gemengd. In Zuid-Korea ging de hoofdgraadmeter 0,6 procent omlaag en in Hongkong leverde de belangrijkste index 1,5 procent in. De toonaangevende Nikkei-index in Japan noteerde rond 07.00 uur Nederlandse tijd wel 0,2 procent in de plus.
Volgens analisten werd op de markten erg voorzichtig gehandeld vanwege het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. De Amerikaanse koepel van centrale banken gaat dan waarschijnlijk opnieuw de rente verhogen in zijn strijd tegen de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten. Er leeft ook vrees dat de sterke renteverhogingen van de Fed een economische recessie kunnen veroorzaken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
2 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
2 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
4 uur geleden