Waarschuwing Koreaanse leverancier Apple valt slecht op beurs
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix, een belangrijke leverancier van Apple, heeft gewaarschuwd voor een afnemende groei van de vraag naar geheugenchips en oplopende voorraden. Daarmee is er opnieuw een grote speler in de techwereld die alarm slaat over de toegenomen wereldwijde economische onzekerheid. Op de beurs in Seoul werd de boodschap slecht ontvangen.
Het aandeel SK Hynix ging woensdag tussentijds bijna 2 procent onderuit ondanks dat de onderneming ook een winstsprong meldde van wel 56 procent. In de voorbije maanden profiteerde SK Hynix namelijk nog sterk van een grote vraag naar chips.
Maar de vooruitzichten zouden duidelijk somberder zijn geworden, omdat de mensen in economisch onzekere tijden minder geneigd zijn bijvoorbeeld een nieuwe smartphone of nieuwe computer te kopen. "De marktgroei voor het jaar zal een stuk lager zijn dan onze verwachtingen eerder dit jaar," aldus SK Hynix-bestuurder Kevin Noh.
Investeringsplannen
Eerder waarschuwden grote techconcerns als Apple en Microsoft ook al voor de gevolgen van een mogelijke wereldwijde recessie. Zij stelden bijvoorbeeld hun investeringsplannen voor dit jaar daarom bij of besloten de werving van nieuw personeel voor de rest van het jaar te verminderen.
Het algehele beeld op de Aziatische beurzen was woensdag gemengd. In Zuid-Korea ging de hoofdgraadmeter 0,6 procent omlaag en in Hongkong leverde de belangrijkste index 1,5 procent in. De toonaangevende Nikkei-index in Japan noteerde rond 07.00 uur Nederlandse tijd wel 0,2 procent in de plus.
Volgens analisten werd op de markten erg voorzichtig gehandeld vanwege het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. De Amerikaanse koepel van centrale banken gaat dan waarschijnlijk opnieuw de rente verhogen in zijn strijd tegen de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten. Er leeft ook vrees dat de sterke renteverhogingen van de Fed een economische recessie kunnen veroorzaken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
3 uur geleden