Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschijnlijk dinsdag formatiegesprekken met GL, PvdA, CDA en CU

Waarschijnlijk dinsdag formatiegesprekken met GL, PvdA, CDA en CU

DEN HAAG (ANP) - Waarschijnlijk schuiven volgende week dinsdag GroenLinks, PvdA, CDA en de ChristenUnie weer aan bij de formatietafel. Ingewijden bevestigen dat er nu met de partijen wordt gekeken wanneer de gesprekken precies plaatsvinden.

Eerst gaan VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag maandag in gesprek met informateur Mariëtte Hamer. Daar praten ze over het document waar ze deze zomer aan gewerkt hebben. Het gaat om een document dat volgens Hamer "bouwstenen" bevat voor een regeerakkoord met andere partijen. Zij schreef donderdag al in een brief aan Kamervoorzitter Vera Bergkamp dat begin volgende week met de gesprekken begonnen kan worden.

Volgens ingewijden hebben de VVD en D66 gesproken over "oplossingsrichtingen" op zeven belangrijke thema's. Dat zijn duurzaamheid, digitalisering, een "kansenrijke en inclusieve samenleving", gezondheid, infrastructuur en wonen, veiligheid en internationale politiek. Deze onderwerpen liggen dinsdag ook op tafel, mochten de gesprekken dan plaatsvinden.

Tot dusver lukte het nog niet om tot een meerderheidscoalitie te komen. Volgens Hamer lag dat niet zozeer aan de inhoud, maar kwam dat vooral omdat partijen elkaar juist vasthouden of uitsluiten. GroenLinks en de PvdA willen niet zonder elkaar regeren en D66 wil graag beide in een kabinet. Maar de VVD en het CDA willen er maar één linkse partij bij. Het is de hoop dat met het document van VVD en D66 die impasse volgende week kan worden doorbroken.

Meer uit Politiek

Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

3 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

5 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

5 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

8 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

9 uur geleden
Leeftijdsgrens afsteken vuurwerk moet naar 18 jaar, vindt kabinet

DEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."

10 uur geleden