Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Waarom pretpark wel en kermis niet?'

'Waarom pretpark wel en kermis niet?'

DEN HAAG (ANP) - Waarom mag het pretpark onder voorwaarden wel weer open, maar de kermis op geen enkele manier? Dat klopt niet, menen de kermisexploitanten. Zij hebben in een kort geding tegen de Nederlandse staat woensdag de rechter gevraagd direct in te grijpen.

"De kermissen willen morgen weer open. Of anders op dezelfde manier behandeld worden als pretparken, dus dat er op lokaal niveau wordt bepaald of en hoe de kermis open mag", aldus de advocaat van de exploitanten. Volgens hem dreigen er "onomkeerbare" gevolgen. "Tot en met oktober wordt een omzetverlies van 217 miljoen euro verwacht. Dit valt niet meer in te halen, omdat het om een seizoensgebonden branche gaat", aldus de advocaat.

In verband met de coronamaatregelen mogen de kermissen zeker tot 1 september niet open. "De risico's rond het virus kunnen nog altijd niet worden onderschat", zei de landsadvocaat. Er is volgens hem nog altijd beperkte ruimte voor versoepeling van de maatregelen. "Stap voor stap. Niet alles tegelijk."

Duidelijke verschillen

Volgens hem zijn er duidelijke verschillen tussen een kermis en een pretpark, waardoor de maatregelen minder eenvoudig te handhaven zijn. "Bij pretparken is het makkelijker om afstand te houden in de wachtrij, er moeten kaarten vooraf gereserveerd worden en er is een eigenaar, niet meerdere exploitanten en een vrije entree zoals op een kermis het geval is."

Afgelopen week demonstreerden al zo'n duizend kermisexploitanten op het Malieveld in Den Haag omdat ze het niet eens zijn met die maatregel.

De afgelopen weken zijn al diverse maatregelen versoepeld na de 'intelligente lockdown' waar Nederland in zat. De scholen zijn bijvoorbeeld weer open, net als de horeca. Sportscholen mogen vanaf volgende maand ook weer de deuren openen. Grote evenementen zijn nog niet toegestaan. Ook rondom (vlieg)reizen bestaan nog restricties.

Meer uit Binnenland

DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

2 uur geleden
Israël trekt status Nederlandse diplomaten in om importverbod

RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.

11 uur geleden
Marineschip Evertsen vertrokken, kan naar Straat van Hormuz

DEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.

11 uur geleden
Familie neergeschoten man NDSM-kade: dit had nooit mogen gebeuren

AMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.

16 uur geleden
Waterpeil Rijn op laagste punt ooit gemeten door droogte

LOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.

16 uur geleden
Duizenden bij protestactie 'Stop de oorlogskoorts' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".

17 uur geleden
Universiteit Maastricht schorst student uit Gaza om onlinefilmpje

MAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.

17 uur geleden