Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Waarom pretpark wel en kermis niet?'

'Waarom pretpark wel en kermis niet?'

DEN HAAG (ANP) - Waarom mag het pretpark onder voorwaarden wel weer open, maar de kermis op geen enkele manier? Dat klopt niet, menen de kermisexploitanten. Zij hebben in een kort geding tegen de Nederlandse staat woensdag de rechter gevraagd direct in te grijpen.

"De kermissen willen morgen weer open. Of anders op dezelfde manier behandeld worden als pretparken, dus dat er op lokaal niveau wordt bepaald of en hoe de kermis open mag", aldus de advocaat van de exploitanten. Volgens hem dreigen er "onomkeerbare" gevolgen. "Tot en met oktober wordt een omzetverlies van 217 miljoen euro verwacht. Dit valt niet meer in te halen, omdat het om een seizoensgebonden branche gaat", aldus de advocaat.

In verband met de coronamaatregelen mogen de kermissen zeker tot 1 september niet open. "De risico's rond het virus kunnen nog altijd niet worden onderschat", zei de landsadvocaat. Er is volgens hem nog altijd beperkte ruimte voor versoepeling van de maatregelen. "Stap voor stap. Niet alles tegelijk."

Duidelijke verschillen

Volgens hem zijn er duidelijke verschillen tussen een kermis en een pretpark, waardoor de maatregelen minder eenvoudig te handhaven zijn. "Bij pretparken is het makkelijker om afstand te houden in de wachtrij, er moeten kaarten vooraf gereserveerd worden en er is een eigenaar, niet meerdere exploitanten en een vrije entree zoals op een kermis het geval is."

Afgelopen week demonstreerden al zo'n duizend kermisexploitanten op het Malieveld in Den Haag omdat ze het niet eens zijn met die maatregel.

De afgelopen weken zijn al diverse maatregelen versoepeld na de 'intelligente lockdown' waar Nederland in zat. De scholen zijn bijvoorbeeld weer open, net als de horeca. Sportscholen mogen vanaf volgende maand ook weer de deuren openen. Grote evenementen zijn nog niet toegestaan. Ook rondom (vlieg)reizen bestaan nog restricties.

Meer uit Binnenland

Zwarte Zaterdag: lange files op de vaste routes naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Zoals elk jaar is het op deze Zwarte Zaterdag behoorlijk druk op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staat vakantieverkeer uren vast op de Route du Soleil (A6/A7) voor Lyon en op de A9 van Orange naar de Spaanse grens.

39 minuten geleden
Vrijwilligers in touw voor schoonmaak stranden

CADZAND (ANP) - Meer dan 1900 vrijwilligers rapen de komende twee weken zwerfafval van de stranden. De jaarlijkse Beach Cleanup Tour is zaterdag begonnen in Cadzand en op Schiermonnikoog. Ze focussen vooral op plastic troep.

2 uur geleden
Nederlanders naar Spanje voor door natuurbranden getroffen dieren

AMSTERDAM (ANP) - Hulpverleners van de dierenhulporganisatie Animal Heroes vertrekken zondag naar de Spaanse provincie Ávila, ten westen van Madrid. Die provincie is zwaar getroffen door natuurbranden.

2 uur geleden
Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

7 uur geleden
Tientallen woningen in Bilthoven ontruimd om verdachte auto

BILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.

9 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A2

UTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.

9 uur geleden
365.000 reizigers kochten kortingspas voor de trein deze zomer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.

12 uur geleden