Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemers VN en EU welkom bij verkiezingen Venezuela

Waarnemers VN en EU welkom bij verkiezingen Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse regering heeft woensdag aangekondigd dat waarnemers van de Europese Unie en de Verenigde Naties worden uitgenodigd voor de parlementsverkiezingen op 6 december. De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Jorge Arreaza zegt op Twitter dat hij EU-buitenlandchef Josep Borrell en VN-secretaris-generaal Antonio Guterres daarover een brief heeft gestuurd. De aanwezigheid van waarnemers is een eis van enkele oppositiepartijen om de boycot van de verkiezingen te laten varen.

De oppositie in Venezuela wordt al jaren gedwarsboomd door de autoritaire regering van de linkse president Nicolas Maduro. Diens tegenstanders besloten de parlementsverkiezingen te boycotten, onder meer omdat het hooggerechtshof onlangs ingreep bij oppositiepartijen door het leiderschap te vervangen.

Woensdag werd echter bekend dat twee oppositiekopstukken toch in overleg zijn gegaan met de regering over eventuele deelname. Maandag werd gratie verleend aan tientallen gevangen oppositieleden, waaronder parlementariërs en medewerkers van oppositieleider Juan Guaidó, die onder meer door de EU en de Verenigde Staten als wettige president wordt erkend.

Henrique Capriles, een van de oppositiekopstukken die met de regering onderhandelt, riep Guaidó op om te stoppen met "regerinkje spelen". "Of je zit in de regering, of in de oppositie. Je kan niet beide zijn", aldus Capriles in een ongekende uithaal naar Guaidó.

In Venezuela is een chaotische politieke situatie ontstaan nadat president Maduro het gekozen parlement op een zijspoor zette, omdat hij daar geen meerderheid heeft. Hij heeft 'een volksvertegenwoordiging' van eigen aanhangers gecreëerd. Maduro werd in mei 2018 herkozen als president in omstreden verkiezingen die de oppositie heeft geboycot. Venezuela gaat gebukt onder schrijnende tekorten, ook aan eerste levensbehoeften. Miljoenen Venezolanen zijn naar het buitenland gevlucht.

Meer uit Buitenland

Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

1 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

1 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

2 uur geleden
Betoger voor Iraanse ambassade Londen hangt oude vlag op pand

LONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.

3 uur geleden
President wil 'cruciale en urgente' hervormingen voor Zuid-Afrika

RUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.

3 uur geleden
Von der Leyen: Europa steunt protesten in Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.

4 uur geleden
Spoorproblemen Duitsland blijven door aanhoudende sneeuw

BERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.

5 uur geleden