Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vijf strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn om het leven gekomen door een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië. Dat meldt waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat spreekt over ongeveer twintig gewonden.

De basis bij olieveld Al-Omar zou volgens de waarnemingsgroep het doelwit zijn geweest van een droneaanval. Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, zegt zo'n aanval te hebben uitgevoerd.

Het hoofd van het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten spreekt over de "eerste aanval van pro-Iraanse groepen tegen Amerikaans bases sinds de Amerikaanse aanvallen op Syrië en Irak" van vorige week.

Jordanië

Het Observatorium, dat eigen bronnen heeft in Syrië, meldt dat de aanval een deel van de basis trof die wordt gebruikt door de SDF. Die door de VS gesteunde groep bestaat uit milities die een belangrijke rol speelden bij de strijd tegen de jihadisten van Islamitische Staat.

Amerikaanse bases in de regio zijn veelvuldig onder vuur genomen sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook in oktober. Bij een aanval op een basis van de VS in Jordanië kwamen onlangs ook al drie Amerikaanse militairen om het leven.

De VS hielden toen radicale pro-Iraanse groepen verantwoordelijk. De Amerikanen reageerden vorige week met vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië. Die hebben volgens het Observatorium in Syrië aan zeker 29 pro-Iraanse strijders het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

5 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

5 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

5 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

8 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

8 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

8 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

8 uur geleden