Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vijf strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn om het leven gekomen door een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië. Dat meldt waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat spreekt over ongeveer twintig gewonden.

De basis bij olieveld Al-Omar zou volgens de waarnemingsgroep het doelwit zijn geweest van een droneaanval. Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, zegt zo'n aanval te hebben uitgevoerd.

Het hoofd van het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten spreekt over de "eerste aanval van pro-Iraanse groepen tegen Amerikaans bases sinds de Amerikaanse aanvallen op Syrië en Irak" van vorige week.

Jordanië

Het Observatorium, dat eigen bronnen heeft in Syrië, meldt dat de aanval een deel van de basis trof die wordt gebruikt door de SDF. Die door de VS gesteunde groep bestaat uit milities die een belangrijke rol speelden bij de strijd tegen de jihadisten van Islamitische Staat.

Amerikaanse bases in de regio zijn veelvuldig onder vuur genomen sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook in oktober. Bij een aanval op een basis van de VS in Jordanië kwamen onlangs ook al drie Amerikaanse militairen om het leven.

De VS hielden toen radicale pro-Iraanse groepen verantwoordelijk. De Amerikanen reageerden vorige week met vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië. Die hebben volgens het Observatorium in Syrië aan zeker 29 pro-Iraanse strijders het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

1 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

6 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

6 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

8 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

9 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

14 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

15 uur geleden