Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vijf strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn om het leven gekomen door een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië. Dat meldt waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat spreekt over ongeveer twintig gewonden.

De basis bij olieveld Al-Omar zou volgens de waarnemingsgroep het doelwit zijn geweest van een droneaanval. Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, zegt zo'n aanval te hebben uitgevoerd.

Het hoofd van het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten spreekt over de "eerste aanval van pro-Iraanse groepen tegen Amerikaans bases sinds de Amerikaanse aanvallen op Syrië en Irak" van vorige week.

Jordanië

Het Observatorium, dat eigen bronnen heeft in Syrië, meldt dat de aanval een deel van de basis trof die wordt gebruikt door de SDF. Die door de VS gesteunde groep bestaat uit milities die een belangrijke rol speelden bij de strijd tegen de jihadisten van Islamitische Staat.

Amerikaanse bases in de regio zijn veelvuldig onder vuur genomen sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook in oktober. Bij een aanval op een basis van de VS in Jordanië kwamen onlangs ook al drie Amerikaanse militairen om het leven.

De VS hielden toen radicale pro-Iraanse groepen verantwoordelijk. De Amerikanen reageerden vorige week met vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië. Die hebben volgens het Observatorium in Syrië aan zeker 29 pro-Iraanse strijders het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

1 uur geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

2 uur geleden
Politieagenten gewond in Moskou nabij plek waar generaal omkwam

MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.

5 uur geleden
VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

9 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

13 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

13 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

19 uur geleden