Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië
DAMASCUS (ANP/AFP) - Vijf strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn om het leven gekomen door een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië. Dat meldt waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat spreekt over ongeveer twintig gewonden.
De basis bij olieveld Al-Omar zou volgens de waarnemingsgroep het doelwit zijn geweest van een droneaanval. Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, zegt zo'n aanval te hebben uitgevoerd.
Het hoofd van het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten spreekt over de "eerste aanval van pro-Iraanse groepen tegen Amerikaans bases sinds de Amerikaanse aanvallen op Syrië en Irak" van vorige week.
Jordanië
Het Observatorium, dat eigen bronnen heeft in Syrië, meldt dat de aanval een deel van de basis trof die wordt gebruikt door de SDF. Die door de VS gesteunde groep bestaat uit milities die een belangrijke rol speelden bij de strijd tegen de jihadisten van Islamitische Staat.
Amerikaanse bases in de regio zijn veelvuldig onder vuur genomen sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook in oktober. Bij een aanval op een basis van de VS in Jordanië kwamen onlangs ook al drie Amerikaanse militairen om het leven.
De VS hielden toen radicale pro-Iraanse groepen verantwoordelijk. De Amerikanen reageerden vorige week met vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië. Die hebben volgens het Observatorium in Syrië aan zeker 29 pro-Iraanse strijders het leven gekost.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
9 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
10 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
11 uur geleden