Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Waarnemers: doden door aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vijf strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn om het leven gekomen door een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië. Dat meldt waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat spreekt over ongeveer twintig gewonden.

De basis bij olieveld Al-Omar zou volgens de waarnemingsgroep het doelwit zijn geweest van een droneaanval. Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, zegt zo'n aanval te hebben uitgevoerd.

Het hoofd van het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten spreekt over de "eerste aanval van pro-Iraanse groepen tegen Amerikaans bases sinds de Amerikaanse aanvallen op Syrië en Irak" van vorige week.

Jordanië

Het Observatorium, dat eigen bronnen heeft in Syrië, meldt dat de aanval een deel van de basis trof die wordt gebruikt door de SDF. Die door de VS gesteunde groep bestaat uit milities die een belangrijke rol speelden bij de strijd tegen de jihadisten van Islamitische Staat.

Amerikaanse bases in de regio zijn veelvuldig onder vuur genomen sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook in oktober. Bij een aanval op een basis van de VS in Jordanië kwamen onlangs ook al drie Amerikaanse militairen om het leven.

De VS hielden toen radicale pro-Iraanse groepen verantwoordelijk. De Amerikanen reageerden vorige week met vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië. Die hebben volgens het Observatorium in Syrië aan zeker 29 pro-Iraanse strijders het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

6 minuten geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

1 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

2 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

3 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

4 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.

4 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

5 uur geleden