Waarnemer: vrachtschip op Rode Zee voortdurend aangevallen
LONDEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een beschadigd vrachtschip in de Rode Zee wordt nog voortdurend aangevallen en heeft alle voortstuwing verloren. Dat meldt het maritieme monitoringscentrum UKMTO, dat stelt dat het schip wordt omringd door kleine bootjes.
Het zou gaan om de Eternity C. Dat schip vaart onder Liberiaanse vlag en heeft een overwegend Filipijnse bemanning. Het zou sinds maandag worden aangevallen en veel schade hebben opgelopen.
Bronnen zeggen tegen persbureau Reuters dat de aanvallers zeedrones en bemande speedboten gebruikten en met explosieve projectielen schoten. De bemanning kreeg opdracht het schip te verlaten, maar de reddingsboten waren vernietigd.
Lot opvarenden
Het lot van de opvarenden is daardoor onzeker. Er zijn berichten over slachtoffers en vermisten. De Liberiaanse delegatie bij de Internationale Maritieme Organisatie stelt dat zeker twee mensen zijn omgekomen.
De Houthi's in Jemen, die vaker schepen belagen, hebben de verantwoordelijkheid niet opgeëist. Een woordvoerder verklaarde deze week wel dat een aanval is uitgevoerd op een ander schip, de Magic Seas. Hij noemde als reden dat het schip eerder Israëlische havens zou hebben aangedaan.
De gewapende groep heeft een groot deel van Jemen in handen en heeft zich solidair verklaard met de Palestijnen in de Gazastrook. De VS hebben de Houthi's dit jaar gebombardeerd en ook Israël heeft Jemen aangevallen.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - De leiders van de 32 NAVO-landen hebben Iran voor het eerst samen aangesproken op het blokkeren van de Straat van Hormuz. In de slotverklaring van de NAVO-top in Ankara schonken ze aandacht aan Iran, een van de grote zorgen van de Amerikaanse president Donald Trump.
12 minuten geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat zijn land zware aanvallen op Iran zal uitvoeren. "Ik geef alvast een kleine waarschuwing: we gaan ze vanavond hard raken", zei hij op de NAVO-top in Ankara.
14 minuten geledenANKARA (ANP) - De NAVO-landen hebben in hun slotverklaring van de top in Ankara vastgelegd in elk geval dit en volgend jaar Oekraïne te blijven steunen. Dit jaar gaat er 70 miljard euro naar Oekraïne en in 2027 wordt "op z'n minst hetzelfde" bedrag vrijgemaakt om het land te steunen in de oorlog met Rusland.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de NAVO-landen hebben Albanië op hun top in Turkije niet meer genoemd als het gastland voor een volgende top. Dit als waarschuwing dat het kleine NAVO-lid echt niet minder kan blijven uitgeven aan defensie dan afgesproken, aldus diplomaten.
30 minuten geledenANKARA (ANP) - De leiders van de NAVO-landen gaan de vorig jaar beloofde hogere defensiebudgetten waarmaken en Europese landen gaan NAVO-taken van de Verenigde Staten overnemen. Oekraïne kan rekenen op minstens 140 miljard euro aan steun, zeggen ze in de slotverklaring van hun top in Ankara. En Iran moet de blokkade van de Straat van Hormuz en elk streven naar een kernwapen opgeven.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een rechter in Berlijn heeft een arts die palliatieve zorg verleende schuldig bevonden aan vijftienvoudige moord. De arts kreeg een levenslange gevangenisstraf en een beroepsverbod voor het leven opgelegd, zoals het Openbaar Ministerie had geëist.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Met 460 stemmen voor en 136 tegen heeft het Europees Parlement woensdag ingestemd met voortzetting van de toetredingsonderhandelingen met Oekraïne tot de EU. Voor voortzetting van de gesprekken met Moldavië was meer steun. 505 Europarlementariërs stemden voor en 115 tegen.
1 uur geleden