Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarnemend voorzitter LCPS: spannend hoe besmetting zich voortzet

Waarnemend voorzitter LCPS: spannend hoe besmetting zich voortzet

ZWOLLE (ANP) - Het is "heel spannend" wat er de komende tijd gaat gebeuren met de ziekenhuisopnames na het loslaten van de coronamaatregelen, zegt Ina Kuper, waarnemend voorzitter van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) en het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ). Zij hield maandag haar eerste persbriefing over de drukte in de zorg. Ernst Kuipers, die nu zorgminister is, deed dit tot nu toe.

"Op de korte termijn verwachten we meer besmettingen, met name in de groep van 40- tot 60-jarigen. En dat kan leiden tot meer ziekenhuisopnames. Maar we zien dat de omikronvariant van het coronavirus minder ziekmakend is en waarschijnlijk minder ziekenhuisopnames gaat geven", aldus Kuper vanuit ziekenhuis Isala in Zwolle, waar ze bestuurslid is.

Zij ziet momenteel vooral gunstige ontwikkelingen op de ic's. "En dat is heel fijn. We verwachten dat de instroom op de ic's de komende twee weken ongeveer gelijk gaat blijven en dat de druk op deze zorg mee zal vallen en behapbaar blijft", zegt de waarnemend voorzitter. Verpleegafdelingen, verzorgingshuizen en huisartsen krijgen het volgens haar de komende tijd mogelijk wel wat drukker met coronapatiënten.

De ziekenhuizen gaan zich de komende weken zo veel mogelijk concentreren op het inhalen van achtergebleven zorg. "Daarna moeten we verder kijken, er is veel onzekerheid op dit moment."

Meer uit Binnenland

Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

3 uur geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

5 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

6 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

6 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

6 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

6 uur geleden