Waarnemend premier Armenië wint parlementsverkiezingen
JEREVAN (ANP/AFP/RTR) - De waarnemend premier van Armenië, Nikol Pasjinian, heeft de parlementsverkiezingen gewonnen die zondag zijn gehouden in het land. Na de telling heeft zijn partij Burgerlijk Contact 53,9 procent van de stemmen behaald, terwijl de Armeense Alliantie van zijn belangrijkste tegenstrever, voormalig president Robert Kotsjarian, goed was voor 21 procent.
Aan het begin van de nacht van zondag op maandag claimde Pasjinian al de overwinning. "Nog niet alle stemmen zijn geteld, maar het is duidelijk dat we een overtuigende meerderheid zullen hebben", citeerde het Russische persbureau Interfax Pasjinian. De alliantie onder leiding van Kotsjarian erkende de claim van de waarnemend premier niet en vermoedt dat er sprake is van stembusfraude. In een verklaring liet het blok weten de verkiezingsuitslag niet te erkennen, totdat signalen over fraude zijn onderzocht.
Uit opiniepeilingen kwam naar voren dat het een nek-aan-nekrace zou worden tussen beide partijen tijdens de vervroegde verkiezingen. Die waren door de regering uitgeroepen om een einde te maken aan een politieke crisis. Die brak uit nadat etnisch Armeense troepen vorig jaar een zes weken durende oorlog tegen Azerbeidzjan hadden verloren en grondgebied in en rond Nagorno-Karabach hadden moeten prijsgeven.
Pasjinian staat sindsdien onder druk. Er zijn regelmatige straatprotesten waarin wordt geëist dat hij aftreedt vanwege de voorwaarden van het vredesakkoord, dat een einde maakte aan het conflict. Door de deal, die tot stand kwam door bemiddeling van Rusland, kreeg Azerbeidzjan de controle terug over het grondgebied dat het in het begin van de jaren 90 tijdens een oorlog had verloren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
19 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
8 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
9 uur geleden