Waarnemend premier Armenië wint parlementsverkiezingen
JEREVAN (ANP/AFP/RTR) - De waarnemend premier van Armenië, Nikol Pasjinian, heeft de parlementsverkiezingen gewonnen die zondag zijn gehouden in het land. Na de telling heeft zijn partij Burgerlijk Contact 53,9 procent van de stemmen behaald, terwijl de Armeense Alliantie van zijn belangrijkste tegenstrever, voormalig president Robert Kotsjarian, goed was voor 21 procent.
Aan het begin van de nacht van zondag op maandag claimde Pasjinian al de overwinning. "Nog niet alle stemmen zijn geteld, maar het is duidelijk dat we een overtuigende meerderheid zullen hebben", citeerde het Russische persbureau Interfax Pasjinian. De alliantie onder leiding van Kotsjarian erkende de claim van de waarnemend premier niet en vermoedt dat er sprake is van stembusfraude. In een verklaring liet het blok weten de verkiezingsuitslag niet te erkennen, totdat signalen over fraude zijn onderzocht.
Uit opiniepeilingen kwam naar voren dat het een nek-aan-nekrace zou worden tussen beide partijen tijdens de vervroegde verkiezingen. Die waren door de regering uitgeroepen om een einde te maken aan een politieke crisis. Die brak uit nadat etnisch Armeense troepen vorig jaar een zes weken durende oorlog tegen Azerbeidzjan hadden verloren en grondgebied in en rond Nagorno-Karabach hadden moeten prijsgeven.
Pasjinian staat sindsdien onder druk. Er zijn regelmatige straatprotesten waarin wordt geëist dat hij aftreedt vanwege de voorwaarden van het vredesakkoord, dat een einde maakte aan het conflict. Door de deal, die tot stand kwam door bemiddeling van Rusland, kreeg Azerbeidzjan de controle terug over het grondgebied dat het in het begin van de jaren 90 tijdens een oorlog had verloren.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
9 uur geleden